img_20230428_165104
2 fotky

Obyčejné páteční odpoledne 28.4.2023. Scházíme se na hasičské zbrojnici v Jaroslavicích, chystáme vybavení a věci na víkendové soustředění. Všechno máme sbaleno v hasičském automobilu a natěšení na nácvik vyrážíme směr Březůvky. Najednou v zatáčce těsně před kopcem Pindula stojí auto. Zastavujeme a ihned vidíme, že z automobilu začíná stoupat kouř. Okamžitě bereme hasicí přístroje a snažíme se začínající požár pod kapotou uhasit. Zároveň zapínáme výstražné majáky a zastavujeme dopravu. I přes použití dvou hasicích přístrojů se oheň rozšířil na celé vozidlo. Proto odstupujeme dál a čekáme na příjezd profesionální jednotky ze Zlína.

Po příjezdu profesionálové natahují útočný proud a s nasazenými dýchacími přístroji dostávají požár pod kontrolu. Zásah pokračuje vyhledáváním skrytých ohnisek termokamerou. Po dohašení skrytých ohnisek je umožněn kyvadlový průjezd řízen dopravní policií, a tak po dohodě s velitelem odjíždíme z místa požáru.

Zásahu se účastnili:
Petr Čech, Michal Hlavička, David Holík, David Kuňák, Michal Matějčný.

Zapsal: M. Matějčný