10-_25.06.2023_sdh-jar._takticke_cviceni_jsdh_v_zelechovicich
14 fotek

V neděli 25. června jsme se zúčastnili taktického cvičení se zaměřením na dálkovou dopravu vody, které proběhlo v ulicích Želechovic nad Dřevnicí. Účelem cvičení bylo, za účasti devíti zásahových jednotek, vytvořit dálkové dopravní vedení od zdroje vody k simulovanému požáru. Čerpání vody se provádělo čerpadly nebo automobilovými cisternami a trasa dopravního vedení měřila asi 800 m.

Před vyhlášením poplachu jsme čekali na stanovišti a připravovali si vybavení a výstroj. Ve 14 hod. po zaznění sirény, jsme se rozjeli se zapnutými majáky k předem určené trase hadicového vedení. Pořadí jednotek se určovalo dle příjezdu k zásahu. Každá jednotka se čerpadlem připojila na již vytvořené vedení a dále rozvinula dle potřeby další hadice B. Samotné uhašení simulovaného požáru prováděla poslední jednotka a to domácího sboru za asistence mladých hasičů.

Celkový čas zásahu i s uhašením požáru byl cca. 10 minut. Po kladném zhodnocení cvičení velitelem zásahu jsme se vrátili zpět na základnu v Jaroslavicích.

Zapsal: M. Matějčný