dsc_0484
3 fotky

Další v řadě série soutěží Zlínské ligy železných hasičů byla v sobotu soutěž v Určicích. Neznámá obec u Prostějova s perfektně připravenou náročnou tratí.
Jak v Karlovicích bylo 10st, sobota byla ve znamení 32st. V třívrstvém zásahovém obleku, botách, přilbě a lahvi na zádech to bylo to nejlepší co mohlo nastat.

Tentokrát se na trať vydává jen Petr Čech. Tlačítko a čekají kanystry kolem kuželu. Bariéra se snaží odolat a dělá problémy, ale jakmile se noha dostane přes hranu je za mnou. 60 úderů kladivem. Pro změnu prolezení tunelem s hasícím přístrojem. S flaškou na zádech je dobré sehnout se víc, než má člověk ve zvyku, jinak se prostě nevleze. Vystoupat po žebříku, vytáhnout závaží a zase dolů. S těžkýma nohama nic moc. Figurína se už usmívá a těší se, až mě potrápí. A taky že jo. Těžší, než na první pohled vypadá, naštěstí jen 20 metrů, pot teče do očí a slunce pálí. Hadice C, přeložit, smotat. Zlobí stejně jak další v pořadí hadice B. Kotulu se nedaří hezky smotat, bojuji, ale končí v připravené bedně. Poslední překážka je stará známá pneumatika z traktoru. 3x tam a 3x zpět. Pár rychlých kroků a cílové tlačítko. Padám na matraci a nechávám se vysvléct. Na krku mi končí pamětní medaile. Přes veškeré odhodlání a snahu se čas zastavuje na 4:20:95 s a stačí jen na chabé 7. místo.

Další soutěž nás čeká 29.7 a to TFA Salašská rozhledna. S účastí skoro 100 soutěžících z téměř celé ČR to bude jedna z nejtěžších soutěží. Držte palce ať dosáhneme na cílové tlačítko…

Zapsal: P. Čech