img_7751
9 fotek

Další sobota a to znamená i další soutěž TFA. Tentokrát se naši borci vydali na soutěž TFA Sůkenická, která se konala na stejnojmenné rozhledně u obce Velké Karlovice.
Závodníky čekala relativně krátká, ale zato rychlá trať, která byla zakončená výstupem 132 schodů na vrchol rozhledny. Proto byla strategie všech soutěžících jasná, dát všechny síly do závodu hned od startu a na nic nečekat.

Petr Čech odstartoval z našich závodníků jako první. První překážky překonal v dobrém rytmu, u hammerboxu nasadil pěkné tempo, které dokázal držet všech 30 dvojúderů. Dlouhý přeběh mu moc nesvědčil, ale ztrátu dokázal nahnat na motání hadice. Jako poslední už jenom vyběhnout rozhlednu.

Jako předposlední závodník celého dne vyrazil na trať David Matějčný. První tři překážky překonal s lehkostí, ale u hammerboxu už tuhly ruce. Při přeběhu si musel ještě dotáhnout povelený dýchací přístroj, než doběhl k další překážce. Nakonec vyběhnout „nekonečné“ schody a to úplně sám bez psychické podpory, jelikož pořadatelé nedovolili závodníkům doprovod na rozhlednu, čímž se snažili předejít nedovolenému pomáhání na trati.

Petr Čech dosáhl ve své kategorii 35+ času 3:49:14, což mu vyneslo krásnou stříbrnou medailovou pozici. V kategorii do 35 let David Matějčný zaběhl čas 3:45:43 a to mu stačilo na 8. místo.

Zapsal: D. Matějčný