17-1.10.2023_sdh-jar._tfa_sokolnice
22 fotek

Obyčejná neděle 1.10.2023 v obci názvem Sokolnice někde u Brna pro neobyčejné borce, kteří se jen tak něčeho nezaleknou. Vlastně ani nemají čeho, 2x tam a zpět, pár překážek, pohoda. Pro neštěstí si pořadatelé dali dobře záležet na seskládání překážek, a tím ze soutěže udělat oříšek, který dal zabrat a dokonale vyždímal síly.

První na řadu se dostal Petr Čech. Zaskočen povinnými rukavicemi na rukou mačká tlačítko a vybíhá. Roztažení hadic není marné, hadice se z kopce motá dobře. Opět boj s bariérou, která letos dává zabrat. Výstup po žebříku na lešení a vytažení 20kg se podaří. Stejně jako našemu druhému a už zkušenému Davidu Matějčnému. Ale to nejlepší je před námi… A tím je hammer box. Klasických 60 úderů, ovšem ne jako obvykle 8kg, ale 10kg kladivem. A to je překážka, která dokonale zničila všechny závodníky. Po naklepání lehký odpočinek u připojování proudnic a sacího koše s roztřesenýma rukama žádná sranda. Předposlední překážka, 90kg figurína, Petr i David už jedou téměř na doraz a daří se figurínu dotáhnout na místo. Malý úsměv, teď už jen kanystry. Chyba, před s sebou peklo. Síly na nule v rukavicích rukojeti kloužou. Překonat schod z palet s kanystry v ruce je téměř nemožné. Kužel a ještě zpět. Povzbuzování diváků dodává poslední kapky síly k položení kanystrů přesně na místo. Zatnout zuby, naposled překonat schod a trefit cílové tlačítko. Praštit sebou na matraci a pomalu se uklidnit a vydechnout.

Zatím asi jedna z nejnáročnějších soutěží, ale my se nebojíme a oba stisknem cílové tlačítko.
Petr Čech s časem 4:24:50 dosáhl na 3. místo a David Matějčný s časem 5:25:17 na 9. místo.

Zapsal: P. Čech