61-29.07.2023_sdh-jar._tfa_salasska_rozhledna
62 fotek

V sobotu 29.7.2023 se konal další závod Zlínské ligy železných hasičů, kterého se účastnili i dva členové našeho sboru. Dnes již věhlasný závod se uskutečnil na rozhledně u obce Salaš v okrese Uherské Hradiště. Letos se pořádal teprve 7. ročník, nicméně se ho účastnilo 92 závodníků z celé republiky, což je v lize velmi neobvyklé.

Trať se skládala z překážek, které jsou shodné s překážkami na ostatních soutěžích TFA. Tato soutěž je ale specifická a těžká terénem, ve kterém jsou jednotlivé disciplíny rozmístěny a samozřejmě je výjimečná výběhem na samotnou rozhlednu.

Jako první měl možnost předvést svůj souboj s tratí Petr Čech, který soutěžil v kategorii 35+. S prvníma dvěma překážkami si poradil levou zadní. Při motání hadice špatně založil základ a hadice se mu v průběhu motání rozpadla, ale i přesto ji Petr dokázal domotat a vložit do připravené bedny. U hammerboxu nasadil zuřivé tempo, které dokázal držet i na konci 30 úderů. Pak už Petrovi stačilo „jenom“ proplazit se s barelem skrz tunel, oběhnout kužel s hadicí a vyběhnout na rozhlednu. Ale aby toho nebylo málo, tak se musel ještě zastavit v mezipatře a vytáhnout na laně hadici B. Nakonec zbývalo vyběhnout už jen pár posleních schodů a v cíli zmáčknout tlačítko.

V nejsilnější kategorii do 35, ve které soutěží vrcholoví závodníci i profesionální hasiči, startoval vstříc trati a soupeřům David Matějčný. Po roztažení hadic volnějším tempem „přeletěl“ bariéru a vrhnul se na motání hadice. Raději pomaleji na jistotu a šetřit síly na tahání figuríny. Tentokrát Davidovi bušení kladivem sedlo a držel dobré tempo. Barel v tunelu protlačit pěkně před sebou. U dalších překážek už jen zatnout zuby a vydržet. Po vzoru Petra i David bral všechny schody na rozhlednu po dvou. Při tahání závaží bral lano po pěkných délkách. S vidinou konce se David zapomněl odepnout z jištění, což ho stálo pár vteřin, ale nakonec i on doběhl do cíle.

Petr podal úžasný výkon a doběhl si pro čas 3:50:91 a to mu v jeho kategorii 35+ vyneslo krásné 8. místo. Náš druhý závodník David nechal na trati všechno a celou trať zvládl za 3:46:15, což mu v kategorii do 35 přineslo hezké 13. místo.

Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli naše borce podpořit a budeme rádi, když přijdete povzbuzovat i na další soutěže jejichž termíny najdete na našich stránkách v sekci "kalendář sboru".

Zapsal: D. Matějčný