15-24.06.2023_sdh-jar._tfa_prasklice
17 fotek

David Matějčný – Petr Čech. Dva blázni? Hrdinové? Šílenci? Říkejme tomu jak chceme, ale rozhodli se sami a chystají se na další boj. Tentokrát je čekal boj, který proběhl v Prasklicích v sobotu 24.6.2023.
Nová trať, na první pohled jednoduchý běh tam a zpět, pár překážek. Vypadá to na pohodu. Ale jen do doby, než člověk trať pochopí a přijde na to, co ho za chvíli čeká. Poběží se ve dvojicích, bohužel většinou nevyrovnaných.

Nástup, seznámení s tratí a závodníci můžou postupně nastoupit na start. Na start, kdy poznáme co znamená opravdu zatnout zuby, nemyslet, udělat krok který nejde.
Po vyběhnutí na trať začínáme přenesením dvou 20l kanystrů. Zdolání bariéry, 10x převrátit pneu z nákladního auta, náš oblíbený hammer box a 60 úderů kladivem. Výstup po žebříku na lešení a vytažení 20kg zátěže na plošinu. Pak už jen lidsky přemístit figurínu a roztáhnout dvakrát dvě B hadice do cíle.

Jako první z našich kluků nastoupil na start David. Už ne jako úplný nováček, ale stále lehce nezkušený. Ale pere se statečně. Zdolává jednu překážku za druhou. Povzbuzován zdolává věž a běží si „užít“ 75kg figurínu. Oproti jiným závodům je zde potřeba ji přemístit na neskutečnou vzdálenost 40m. Se skřípěním zubů a trháním knoflíků se to daří. Pevně chytá hadice a táhne je do cíle. Tlačítko mačká a čas zastavuje na hodnotě 3:32:40 a to mu stačí na těžce obsazené soutěži na hezké 13. místo.

Jako druhý nastupuje v pevně zavázaných botách náš druhý borec Petr. Trochu překvapený kanystry se vydává do boje s tratí. Na bariéře naposled zahlédne soupeře a mizí. Pneumatika se zdá být jako příprava na další metu. Hammer box je jako vždy nekonečný. Šlápnout na každou šprušli žebříku je záběr hlavně pro hlavu, stejně pak i dolů. Oběhnutí figuríny, dobře uchopit a zvednout ji… konec veškeré srandy… 40 metrů… V hlavě všechny sprosté slova, myšlenky nechat ji raději uhořet. Její bota je konečně přes vyznačenou čáru. Úleva. Doběhnout k hadicím a s nimi do cíle. Tlačítko. Stačí? Nestačí, čas se zastavil na 3:27:00 a stačil jen na nepopulární, ale i tak krásné 4. místo.

Zapsal: P. Čech