16-9.9.2023_sdh-jar._tfa_pornice
30 fotek

Celá liga zlínských železných hasičů se nám nezastavitelně blíží ke konci a naši dva borci mají za sebou i předposlední soutěž v disciplínách TFA, která se konala 9.9.2023 v obci Pornice.

Trať v Pornicích je vyhlášena svou originalitou, co se týká překážek. Na velmi krátkém úseku se podařilo pořadatelům nashromáždit hned deset překážek. První novou překážkou pro naše soutěžící byl tunel s překážkami, dále stavění žebříku a nebo přenášení propanbutanové láhve. Ale největší kuriozitu si nechali stavěči tratě až na konec a to vytažení figuríny z automobilu plus její odtažení. Aby toho nebylo málo, závodníci ještě museli autem prolézt, což nebylo tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo.

Jak už tomu bývá kategorie 35+ startuje dříve, a proto se první šel poprat s tratí Petr Čech. První dvě disciplíny zvládnul skvěle u motání hadice zvolil osobitý styl motání, dále na trati už pokračoval zase bez zádrhelu. Jediné, co Petrovi nesedlo bylo vyproštění figuríny z auta, jelikož nemohl vláčnou figurínu správně a pevně uchopit.

Druhý šel na řadu David Matějčný. Ten v první části zvolil rozvážnější tempo, u stavění žebříku použil techniku obkoukanou od ostatních závodníků. Na dalších překážkách už neměl tak rychlé nohy, jak by si představoval, ale už se blížíl konec a proto bylo třeba dát do toho všechno a běžet na doraz.

Oba naši bojovníci zaběhli časy se kterými se ve svých kategoriích nemuseli stydět. Petr Čech zaběhl čas 3:43:42 což mu vyneslo umístění na 5. místě. David Matějčný trať zvládl s časem 3:41:42 a stačilo mu to na 10. místo.

Další soutěž TFA se bude konat v sobotu 23.9.2023 od 14 hod. v Želechovicích nad Dřevnicí v areálu střelnice. Tato soutěž bude velmi zajímavá, neboť náš sbor bude tentokrát reprezentovat více zástupců a proto všechny příznivce srdečně zveme.

Zapsal: D. Matějčný