10-26.-4.5.2024_sdh-jar._soutez_tfa-zahorovice
10 fotek

David Matějčný, Petr Čech… Naši dva borci, kteří se toho nebojí. I letos zahájili sezonu soutěží TFA a to kláním v Záhorovicích.

Počasí přálo, a za slunečních paprsků si prochází trať a pilují taktiku. Jako první Petr v kategorii 35+ proti dalším 15 borcům a o chvíli později i David kterému konkuruje dalších 21 soupeřů.

Petr vybíhá a jakoby si bariéry téměř ani nevšiml, David lehce zaváhá, ale oproti jiným ji překonává bez problémů. Opičí dráha z pneumatik je pro nás jen malé zpestření. Oba si vytrpíme 30 úderů kladivem v hammerboxu, s přenesením kanystrů si pořadatelé moc záležet nedali. 15 l vody v každém na vzdálenost asi 20m nás nemůže rozhodit. Ale figurína, která následuje už potrápit dokáže. Naštěstí máme z loňského ročníku natrénované a ve zdraví ji (i sebe) dopravíme na značku. Traktorová pneumatika se, ale oproti kanystrům povedla. A tak převracíme gumu vyšší než my a s váhou snad 2x větší. Zatnout zuby a 4x se nakonec daří tu obludu převrátit. Zdá se, že to nejtěžší je za námi, teď to chce šikovné a rychlé ruce. Krátký přeběh, našroubovat sací koš, to umíme. Oba začínáme motat hadici B, David z důvodu taktiky, Petr ještě není úplně rozmyšlený co vymyslí dál. „Béčko“ je široké a krásně se svine a mizí v bedně. Sportovní C je větší oříšek. Nakonec oba začínáme v ruce a zbytek motáme na zemi. Za půlkou se v hlavě tvoří nepublikovatelné slova, když si úzká hadice dělá co chce. Na hrdinství není čas, a v rychlém sledu událostí se to prostě nějak domotá, že Davide 😊. Mizí v bedně bez penalizace a zbývá připojit proudnici na hydrant, sebrat poslední síly a doběhnout do cíle, kde čeká cílové tlačítko a pohodlná matrace.

Petr Čech si vybojoval 5. místo v kat. 35+ s časem 3:36:70 a David Matějčný v tvrdé konkurenci krásné 9. místo s časem 3:41:73

Zapsal: P. Čech