20-3.3.2024_sdh-jar._soutez-mladych-hasicu-8.-okrsku-ve-vazani-uzlu
20 fotek

V sobotu 3. 3. 2024 jsme se v 9 hod. ráno sešli na naší hasičské zbrojnici, aby mladí hasiči 8. okrsku mohli zápolit ve vázání uzlů.

Přijelo za námi 5 družstev z téměř všech sborů našeho okrsku. V kategorii mladších žáků se sešlo pouze 6 dětí, zato v kategorii starších žáků byla konkurence velká, soutěžilo mezi sebou 20 dětí. Někteří si přijeli zkusit štěstí poprvé, ale většina dětí byla již ostřílených mazáků, kteří přijeli s cílem odvézt si jednu ze slíbených medailí nebo minimálně sladkou odměnu.

Naše děti se pod vedením Romana Pastorčáka umístily v kategorii starších na 1., 2., 3., 4., 8. a 9. místě, což mohlo pro „cizí“ družstva působit podezřele, ale je to jen zásluha výborné práce jejich vedoucího a jejich motivace vyhrát. Jako předchozí ročníky, tak i letos ohromila svým výkonem Kája Surá, která zvládla uvázat všech 5 uzlů za 15.50 s. V kategorii mladších se jediná naše zástupkyně Ellča Zámečníková umístila na 2. místě, ale to jen kvůli neposedným stopkám, které se jí rozhodli utíkat až pod stůl.

O občerstvení soutěžících se postaral Laďa Ordelt a Maruška Kedroňová a těm patří velké díky za nasycení soutěžením vyhladovělých dětí. Vše proběhlo organizačně na jedničku, a proto jsme se již ve 12 hod. mohli odebrat zpět do svých domovů. Děkuji všem, kdo pomohli připravit pro děti pěkné soutěžní dopoledne.

Zapsala: I. Karkošková