12-22.07.2023_sdh-jar._soutez_gp_lipa
13 fotek

V sobotu 22. července se naše soutěžní družstvo zúčastnilo soutěže GP v Lípě. Soutěž se konala již tradičně v době dovolených a prázdnin, a proto se Michal Hlavička potýkal s problémy vůbec dát družstvo dohromady. Nakonec jsme, bohužel, běželi jen v 8 lidech. Na startu bylo 8 družstev, naše si vylosovalo č.4.

Po zjednodušeném nácviku s nepříliš hojnou účastí jsme se postavili na start dnes již známé trati – po startu náběh po štěrkové cestě, materiál na pomocné základně, nádrž s vodou, motorové čerpadlo, prudké stoupání ke hřišti, úzkou brankou na hřiště a na pěstěném trávníku rozvinout klasický útok na dvě B.

Letos však byla situace trochu jiná, protože pořadatelé na rozdíl od minulého ročníku umístili káď s vodou na opačnou stranu. Situaci trochu komplikovaly navezené hromady hlíny v blízkosti stroje. Právě proto jsme na poslední chvíli změnili jak rozmístění materiálu na pomocné základně, tak pozice na savicích a stroji.

Všechno probíhalo dobře, snad jen kluci vpředu čekali na vodu o trochu déle. Nevím, zda se dalo něco urychlit dolů na savicích, všichni dělali maximum i stroj běžel dobře. Nakonec z toho bylo 3. místo. S výrazným náskokem zvítězil lídr soutěže Želechovické Paseky A. Na druhé Želechovice nám bohužel chyběly necelé dvě vteřiny. Škoda.

Na to, jaký byl problém dát dohromady dostatečný počet soutěžáků a nácvik proběhl v provizorním provedení, bylo 3. místo skvělým výsledkem. Myslím, že je potřeba pochválit vedoucího sportovního družstva Michala, že v těchto podmínkách dokázal zorganizovat jak lidi, tak nácvik. Zároveň přímo na místě pružně reagoval na situaci a navrhl změny, které se nakonec vyplatily.

Příští soutěž GP se bude konat 5.8. na Želechovických Pasekách. Přijďte soutěžáky povzbudit!

*Sestava soutěžního družstva: Michal Hlavička, Petr Čech, Miroslav Kolář, Michal Matějčný, Richard Potoček, Adam Kubát, Lukáš Veselý, David Matějčný

 • Výsledková listina

  Umístění SDH Čas PÚ Body GP Pořadí GP
  1. Žel. Paseky - A 35,12 s 2+1+2+1= 6 b 1.
  2. Želechovice n. Dř. 38,59 s 4+2+4+2= 12 b 3.
  3. Jaroslavice 40,29 s 1+6+1+3= 11 b 2.
  4. Polichno 42,73 s 8+7+6+4= 25 b 7.
  5. Klečůvka 45,08 s 5+5+3+5= 18 b 4.
  6 Žel. Paseky - B 45,74 s 3+8+8+6= 25 b 8.
  7. Lužkovice 49,08 s 6+3+7+7= 23 b 5.
  8. Lípa 51,44 s 7+4+5+8= 24 b 6.

Zapsal: M. Kolář