21-27.05.2023_sdh-jar._soutez_gp_klecuvka
26 fotek

V sobotu 27.5.2023 se uskutečnila první soutěž GP 8. okrsku na Klečůvce. Na soutěž zavítalo i družstvo z Veselé a Želechovické Paseky vlétly do nové sezóny se dvěma týmy. ,,A‘‘ tým se starou sestavou a ,,B‘‘ tým s mladou generací, která dorostla do kategorie dospělých. Celkově se na start postavilo 9 soutěžních družstev.

Trať byla velice podobná loňskému ročníku, ovšem novinkou bylo překonání kladiny ve výšce téměř jednoho metru, která byla umístěna na začátku slalomu z pásek. Tu bylo možno překonat libovolným způsobem (podlezením nebo přeskočením). Po vyběhnutí ze slalomu na pomocnou základnu následoval s veškerým vybavením přeběh ke stroji a klasický požární útok.

Letos jsme však byli dobře připraveni a i technické problémy s elektronickou časomírou nás minuly. Pokus jsme šli na jistotu a dali si velice dobrý pozor, abychom neprotrhli při podlézání pásku, což se nám minulý rok stalo osudným. Ve svižném tempu se nám podařilo provést bezchybný útok, kde vše klaplo, jak mělo. Jelikož jsme šli na start jako předposlední, mohli jsme se bezprostředně po našem výkonu radovat z pohárového umístění. Nakonec jsme vybojovali 1. místo a otevřeli tak sezónu, tak jak jsme ji minulý rok zakončili.

Věříme, že na naše dobré výkony navážeme a děkujeme všem fanouškům za podporu a zároveň je zveme na další následující soutěže.

Výsledková listina

Umístění SDH Čas PÚ Body GP Pořadí GP
1. Jaroslavice 43,91 s 1 b 1.
2. Žel. Paseky - A 48,64 s 2 b 2.
3. Žel. Paseky - B 51,33 s 3 b 3.
4. Želechovice n. Dř. 51,36 s 4 b 4.
5. Klečůvka 57,40 s 5 b 5.
6 Lužkovice 61,92 s 6 b 6.
7. Lípa 66,44 s 7 b 7.
8. Veselá 73,54 s
9. Polichno 79,94 s 8 b 8.

Zapsal: D. Holík