2-26.8.2023_sdh-jar._tfa_korna
11 fotek

V sobotu 26.8.2023 se konala další soutěž v disciplíně TFA v rámci Zlínské ligy železných hasičů. Tentokrát se soutěž netradičně přesunula na Slovensko, kde se pořádání ujalo DHZ Korňa a jednalo se teprve o druhý ročník této soutěže v Korni.

Trať se na první pohled zdála velice jednoduchá a obsahovala překážky jako jsou přenášení závaží, bariéru nebo obracení traktorové pneumatiky. Nicméně při prohlídce trati nás překvapil přeběh po tribuně s hadicí, kterého jsme si nejprve nevšimli a který otestoval výdrž závodníků, protože se jednalo o překážku takřka na konci tratě.

Jako první na řadu z našich závodníků šel David Matějčný. V první půlce trati zvolil raději opatrnější tempo, jelikož tráva byla ještě mokrá od ranní rosy. Za traktorovou pneumatikou bylo potřeba dobře rozvrhnout síly, protože následující překážky už byly zaměřeny pouze na nohy. Jako poslední čekal na Davida jeho méně oblíbený výstup do schodu se závažím.

Druhý vyrazil na trať Petr Čech, který hned ze začátku nasadil svižnější tempo. Překvapilo ho až převalování pneumatiky, kde Petr nepočítal s tak velkou váhou pneumatiky. Do roztažení hadic dal spoustu sil, které následně pochyběly u výběhu tribuny, ale i poslední překážku zvládl a do cíle doběhl s pěkným časem.

Po odběhnutí půlky startovního pole závod přerušila silná bouřka a vítr. Intenzita větru byla tak velká, že začal odnášet a převracet stany pořadatelů. Proto všichni závodníci přiložili ruku k dílu a snažili se vší silou udržet stany na zemi, což se ne vždy povedlo. Po ustálení počasí a obnovení dodávek elektřiny pomocí elektrocentrál mohla soutěž pokračovat.

V kategorii do 35 let se David Matějčný umístil na 5. místě s časem 3:07:21. Petr Čech se ve své kategorii 35+ umístil na 4. místě s časem 3:14:59, kdy mu na třetí místo chyběly pouze čtyři vteřiny.

Zapsal: D. Matějčný