4-07.07.2023_sdh-jar._nocni_tfa_velke_karlovice
7 fotek

Jedna noc, jeden den, touha po vítězství a překonání hranic nejen všedních dnů…
Vše začalo v pátek po 21 hodině ve Velkých Karlovicích. Jako vždy, připravení na něco. Bohužel pořadatelé mají jiné představy a trať oproti loňsku postavili úplně jinak. Tu po dlouhém čekání, půl hodiny po půlnoci jako první ochutnal Petr Čech a po chvíli pak i David Matějčný.

A jde se na to…
První překážky – bariéry – postupně. 60cm, 150cm 200cm. Petr se na poslední zasekává a ztrácí desetinky. Skok do pneumatiky s ladností zajíčka. Následuje boj, a to s výběhem a následným seběhem kopce pod kterým netrpělivě čeká 60 úderů kladivem. David klepe s „úsměvem“, Petr se trápí, špatně chycené kladivo je přímo utrpení. Co dál? Smotat na zemi hadici B. Tady přichází zádrhel, kdy Petrovi hadice nevklouzne do bedny, musí se vracet a přichází o vteřiny. Další v řadě je chod se závažím. Dvě desky a 10x vyšlápnout oběma nohama na schod asi 30cm vysoko. Davidovi při prvním šlápnutí sklouzává noha a rozhazuje jeho myšlenky. Po vteřinách utrpení zbývá jen oběhnout plotek, připojit proudnice na hydrant a ukončit své snažení stisknutím cílového tlačítka.

David s časem 3:00:38 dosáhl na 12. místo a Petr s výsledným časem 2:51:75 dosáhl na 4.místo.

Dalo by se říci, že vše dopadlo OK, tak rychle domů trochu prospat a zítra ,,vlastně již dnes", hurá na další soutěž v Určicích.

Zapsal: P. Čech