Konec kalendářního roku se opět přiblížil a další sezóna soutěží a jiných akcí je za námi. Je to znamení, že je nutno jako každý rok v tuto dobu, zkontrolovat techniku, udělat její generální údržbu a samozřejmě provést i úklid v prostorách zbrojnice a to především garáže. Sešli jsme se proto v sobotu 18.11.2023 hned v poobědové době, abychom na práci měli dostatek času a i denního světla.

Ani studené počasí nás neodradilo a do práce jsme se pustili s chutí. Vzhledem k dobré účasti jsme mohli pracovat paralelně na více místech zároveň. Kromě stávajících členů přiložili ruku k dílu i dva noví kluci, kteří by mohli navíc posílit náš soutěžní tým v následující sezóně.

Probíhal úklid garáže, kde jsme vyčistili a přeskládali regály s materiálem. Pro nářadí, které se zde dříve různě opíralo o stěny, vznikla nová deska na jeho uchycení a přehledné uskladnění. Venku se mezitím rozhodily hadice, které byly po sezóně pěkně špinávé, aby se postupně všechny umyly a následně pověsily na sušák. Nezapomnělo se samozřejmě ani na auto a přívěsný vozík a provedla se na nich důkladná očista. Ve vnitřních prostorách spodního patra hasičské zbrojnice probíhaly práce spojené s opravou vlhkého zdiva.

Veškeré potřebné práce se nám podařilo dokončit a poté jsme se všichni s dobrým pocitem z dobře odvedené práce rozešli do svých domovů.

Zapsal: D. Holík