12.3.2022_sdh_jaroslavice-pozar_polniho_porostu_a_travy_2
3 fotky

Dne 12. 03. 2022 byl pomocí aplikace FIREPORT a SMS ve 14 hod. 11min. hlášen požár polního porostu a trávy ve Zlíně, části obce Jaroslavice. Členové zásahové jednotky Jaroslavice vyjeli na místo zásahu v počtu 4 členů. Na místě již byly 2 jednotky profesionálních hasičů s cisternami Man a Tatra. Další cisterna Tatra dorazila po příjezdu naší jednotky.

Podle oznamovatele hořela tráva na ploše 20x10 m a foukal vítr. Před příjezdem hasičů se občané snažili požár uhasit pomocí lopat. Přístup k požáru byl zkomplikován těžce dostupným terénem. Profesionální jednotka použila z cisteren v páru nataženou B hadici s rozdělovačem a šíření požáru byl zastaven pomocí dvou C proudů.

Zásah hasičů zabránil přeskočení plamenů na další porost a stromy v okolí. Oheň zasáhl plochu cca 50x50 m.

Naše jednotka pomohla prozkoumat terén a určit možné ohniska požáru. Po dohašení požáru pomohli naši členové s úklidem použitého technického vybavení profesionálních hasičů. Odjezd ze zásahu byl v 15:10.

Velký dík patří panu Zábojníkovi, který dovolil odjezd hasičské techniky od požáru přes svůj pozemek.

Zásahu se zúčastnili:
velitel - Petr Čech, řidič/strojník - Jan Kedroň, členové - Michal Sedlář, Miroslav Kolář.

Zapsal: J. Kedroň