V nočních hodinách z pátku na sobotu 9.2.2019 v 00:16 hod. se naším členům zásahové jednotky, rozsvítily mobilní telefony s SMS zprávou od operačního střediska HZS Zlín s pokynem o výjezdu k požáru nízké budovy (dřevostavby) v Jaroslavicích – pasekách. Jednalo se o požár chaty v lesním porostu v chatové oblasti za Hřištěm.

Bohužel doba vyhlášení poplachu byla tak špatná, že byli k dispozici pouze dva členové naší jednotky, kteří odjeli pomoci profesionální jednotce při zásahu.

K požáru došlo ve vnitřních prostorách chaty a to vznícením dřevěných předmětů od komínové roury. Díky včasnému zásahu se oheň nestihl rozšířit do celého objektu.

Po lokalizaci požáru odjela profesionální jednotka na svoji základnu a naše jednotka zůstala jako dohled nad požářištěm, což se ukázalo jako velmi rozumné. Během chvíle se začalo z místa požáru opět kouřit a po obhlídce bylo zjištěno, že oheň se opět začíná probouzet ve stropních prostorách. Ty byly následné odkryty, řádně proléty vodou a veškeré zárodky ohně uhašeny.

Další dohled trval ještě asi 2 hod., poté byl objekt předán majiteli a naše jednotka krátce po sedmé hodině ranní, odjela na základnu.

Zásahu se zúčastnili: Jiří Pleca a Michal Hlavička

Zapsal: L. Ordelt