2019-08-26-sdh-jar-vyjezd-zasahove-jednotky-k-cerpani-vody-01

Dlouho očekávaný déšť konečně přišel a zrovna ve velkém stylu. V pondělí 26.8.2019 v předvečerních hodinách se zvedl vítr a zatáhla se obloha, kterou začaly křižovat blesky. Během chvilky na nás začalo padat obrovské množství vody, kterou kanály a potoky nestačily odvádět. Dalo se očekávat, že bude asi nutná pomoc dobrovolných jednotek.

Zhruba v 18 hod. a 10 min. se rozezněly mobilní telefony členům naší zásahové jednotky se zprávou o technické pomoci na odčerpávání vody. Naše jednotka vyjížděla k čerpání do sousedního Kudlova k zaplavené garáži rodinného domu. Sotva se zde odčerpaly poslední kapky vody, byla jednotka přesunuta k zaplavenému sklepu na Filmových ateliérech a poté ještě do Zlína na ulici Lorencova, taktéž k zaplavenému sklepu.

Po ukončeném čerpání a odklizení nánosů bahna, byl zásah ukončen a jednotka se na pokyn operačního střediska přesunula na svou základnu.

Díky dobrému technickému vybavení a rychlému nasazení všech zásahových jednotek, byly následky vydatného deště rychle odstraněny.

Zásahu se zúčastnili: Michal Hlavička, Petr Čech, Jiří Dlabač a Miroslav Kolář.

Zapsal: L. Ordelt