61-_-_16.-18.9.2022_sdh-jar._vikendovy_pobyt_pod_saumburkem_rajnochovice
61 fotek

Letošní víkendovku, která proběhla v termínu 16.-18.9.2022 jsme naplánovali v úplně novém prostředí, v hotelu Pod Šaumburkem u Rajnochovic.

V sobotu dopoledne jsme vyrazili na rajnochovickou Lesní železnici. Jedná se o areál s jednokolejnou tratí, na které se střídají dva malé vláčky. Několikrát jsme krátkou tratí projeli a výlet zakončili horkým svařákem v místním bufetu. Odpoledne jsme pro změnu vyrazili na výlet na Kelčský Javorník. Někteří vyšlápli až nahoru k rozhledně, jiní si udělali procházku jen do poloviny, a někteří šli lesem mimo trasu a vrátili se s košíky plnými hřibů.

Večery patří pravidelně zábavě a ani letos tomu nebylo jinak. V pátek to byl rozjezd u grilovaných klobásek a v sobotu jsme se sešli v kostýmech pohádkových bytostí. Na parketu řádily princezny s upírama, čarodějnice, jednorožci, piráti, zvířátka, nechyběl ani Večerníček… Velký úspěch mělo vystoupení Teletabis a bezkonkurenční Karkulky s košíkem plným dobrot.

V neděli od rána pršelo, tak se pro děti připravila zábava ve vnitřních prostorách. Větší děti se zabavily u soutěží a ti menší malovali kamínky.

Po výborném obědě jsme se rozjeli ke svým domovům. A jelikož ubytování bylo hezké, jídlo výborné a obsluha příjemná, zamluvili jsme si hotel i na příští rok – termín 15.-17.9.2023.
Velké poděkování patří Katce Ordeltové a Ivě Karkoškové, které letošní víkendovku zorganizovaly.

Zapsala: M. Čechová