2019-10-04-06-sdh-jar-vikendovka-kralovec-2019-20
66 fotek

Letošní víkendovku, která se konala v termínu 4.-6.10.2019 jsme tentokrát naplánovali na Královci. Mnozí netušili, kam jedou, ale všichni dorazili a nikdo nezabloudil.

Sotva se v pátek večer dogrilovaly klobásky začalo pršet a pršelo a pršelo až do sobotního večera. Proto jsme z hasičského auta ani nevytáhli žádné věci na venkovní soutěže pro děti, ale zorganizovaly se akce pod střechou. V pátek večer nás záchranář Víťa učil teorii záchrany života, v sobotu dopoledne jsme si to zkoušeli i prakticky na figurínách. Po obědě jsme se rozdělili do družstev a jednotlivá družstva se zúčastnila soutěží jako např. podlézání stolů na čas, trefování penízků do skleniček s vodou, skládání puzzle nebo přebírání šroubků a matiček. Děti i dospělí se pobavili a večer byli vyhlášeni vítězové. A kupodivu vyhráli všichni! Po večeři jsme se ještě víc odvázali a navázali na sebe kostýmy zvířat a spustila se zvířecí diskotéka. Netopýr tančil s kočkou, trsla si liška i opice, přicválali koně i jelen, a králíků se sešla hned celá králíkárna. Personál se vyjádřil, že už viděli ledacos, ale takový zvěřinec tam prý ještě neměli.

V neděli konečně přestalo pršet, tak jsme si prošli okolí. Z rozhledny bylo vidět až na slovenské kopce. A lesy byly plné krásných červených muchomůrek.

I přes opravdu nepříznivé počasí se všichni pobavili, odpočinuli si od každodenních povinností a můžeme se těšit na příští víkendovku, kterou máme objednanou na Trnavě v termínu 18.- 20.9.2020.

Poděkování patří obsluze rekreačního střediska za vstřícný přístup, záchranné službě Zlín za poskytnutí pomůcek a možnost se něco nového naučit a v neposlední řadě Magistrátu města Zlína za finanční podporu.

Zapsala: M. Čechová