2019-4-3-5-sdh-jar-vikendove-soustredeni-souteznich-druzstev-na-brezuvkach-17
56 fotek

V pátek 3.5.2019 v odpoledních hodinách, jsme se sjeli do nám dobře známého areálu na Březůvkách. Předpověď počasí hlásila zimu a deštivo, tak jsme měli nabaleno spoustu teplého nepromokavého oblečení. Páteční večerní opékání špekáčků se ale naštěstí vydařilo, chladno se dalo u ohně zvládnout a špekáčky byly výborným zakončením dne.

V sobotu ráno dojela velká skupina našich mladých hasičů a celé dopoledne spojovali hadice, běhali a učili se zacházet s mašinou. Dětem počasí přálo, bylo chladno, ale nepršelo. Jakmile však po obědě nastoupili dospělí sporťáci, začalo poprchat. Mezi kapkami deště se až do večera střídali na všech postech a vyzkoušeli různé varianty útoku. Večer nám déšť nedovolil zapálit táborák, tak jsme se museli zabavit ve společenské místnosti. Na veselé náladě nám to však neubralo a bavili jsme se do pozdních nočních hodin.

V neděli ráno teplota těsně nad nulou, silný vítr a déšť se sněhem nedovolily žádné velké venkovní akce. Sporťáci využili velkou halu konírny a trénovali celé dopoledne „na sucho“.

Velkým i malým sporťákům přejeme úspěchy při soutěžích v letošní sezoně. Připraveni jsou, natrénováno mají. Teď už to chce jenom trošku štěstí.

Poděkování patří dámské sestavě pod vedením Petry Hlavičkové za výborné jídlo a samozřejmě také manželům Hájkovým za možnost využití jejich areálu.

Zapsala: M. Čechová