1-_-_20.8.2022_sdh-jar._soutez_zelezny_hasic_tfa_halenkov
10 fotek

Sobota 20.8.2022, začátek dalšího šíleného dne. Dalšího kola série TFA. Ráno posbírat oblečení, zkusit se dát do psychické pohody a odjezd tentokrát směr Halenkov.

Po ženách, které soutěž začínaly, jsem se v mé kategorii 35+ dostal na start jako poslední a znamenalo to alespoň malou výhodu, vidět borce přede mnou. Po minulé zkušenosti jsem si myslel, že vím, do čeho jdu, ale opak se stal tou nejtvrdší pravdou. Trať postavená úplně jinak, hodně volných přeběhů mezi jednotlivými překážkami. Stačí překážky jinak seskládat a člověk jako by závodil úplně od znova. Ale jako bonus pro mě spousta novinek… které se nezdály na první pohled složité…

Vezmeme to od začátku… Tažení pneumatiky, do kopce, ale začátek nebyl tak zlý. Stará známá bariéra. Už vím, jak na ni. Dlouhý přeběh, který v obleku a s flaškou na zádech ubere hodně sil. Aha, ups. Lešení, dlouhý žebřík, až nahoru a na laně vytáhnout závaží v podobě dvou smotaných hadic, opatrně se dostat dolů a před sebou nenáviděný hammer box. V tuto chvíli obrovské kladivo a nekonečných 60 úderů. Ruce přestávají poslouchat, ale nakonec se dotluču až k vysněné šedesátce. Bonus ředitele závodu – běh přes pískové volejbalové hřiště. Tady ne rukám, ale nohám se to vůbec nelíbí a i když nechci, tak polevuji v běhu. Kanystr s vodou, sehnout a jakkoliv proběhnout tunelem, otočka a zpět. Myšlenka, že už jen kousek. Realita, ještě velký kus. Jen 3x tam a 3x zpět převalit pneumatiku. Povzbuzování soupeřů dává sílu dokončit „nekonečnou“ trať. Super. Poslední úkol, pro mě novinka. Figurínu humánně dostat asi 20metrů daleko. Jen… Kdo nezkusil, neví, o co přišel. Vypadá to jednoduše, ale… Dala zabrat, ale její utrpení, a své vlastně taky sem ukončil a dotáhl až na značku a k vysněnému červenému tlačítku, kde se čas zastavil na 3:47:50 a bohužel stačil jen na 7. místo.

Za podporu, video a pivo díky Michalu Matějičnému.

Soutěži předcházel čtvrteční trénink, který byl primárně určený pro soutěž TFA pro začátečníky. Soutěž se bude konat 10.9. v Želechovicích za účasti našich borců, a to Michala a Davida Matějčných, Lukáše Veselého a Petra Čecha. Soutěž po loňském ročníku doznala změn a bude se na co dívat. A myslím si, že naši kluci by si zasloužili vaši podporu.

Výsledková listina: MUŽI nad 35 let

startovní č. Jméno Organizace Čas Umístění
9 Zdeněk Janoš SDH Hať 2:54:46 1.
1 Martin Hruška HZS zlk 3:20:52 2.
6 Petr Mrňka SDH Újezd 3:32:48 3.
7 Jaroslav Gabrhelík SDH Kostelany 3:34:03 4.
3 Miroslav Koleček SDH Zubří 3:41:36 5.
4 Petr Šipula SDH Vsetín Rokytnice 3:45:57 6.
8 Petr Čech SDH Zlín - Jaroslavice 3:47:50 7.
5 Filip Krajčír SDH Držovice 4:24:54 8.
2 Karel Táborský SDH Vel. Karlovice-Tísňavy 5:14:28 9.

Zapsal: P. Čech