2019-06-30-sdh-jar-takticke-cviceni-jsdh-v-zelechovicich-2019-06
7 fotek

V neděli 30.června 2019 se konalo v Želechovicích nad Dřevnicí taktické cvičení zásahových jednotek sborů dobrovolných hasičů z 8. okrsku a přilehlého okolí. Předmětem cvičení byl nácvik dálkové dopravy vody k místu požáru, a také zahrnovalo zlepšení rádiové komunikace mezi jednotlivými jednotkami a velením zásahu.

Naše jednotka se účastnila v počtu 1+4 (řidič a členové jednotky). Po doznění sirény, která ohlašovala zahájení cvičení, jsme vyjeli ze stanoviště na začátku obce Želechovice. Při zvuku majáků jsme dorazili na určené místo a začali jsme vytvářet dopravní vedení z hadic „B“ dlouhé cca 100 metrů, až k dalšímu zásahovému vozidlu. Dopravní vedení bylo realizováno v celkové délce kolem 800 metrů. Při spojení dostatečné délky vedení započala jednotka Lůžkovic čerpat vodu z místního potoku a další jednotky přečerpávaly vodu až k místu požáru. Po ukončení čerpání vody jsme sklidili všechen materiál a přesunuli se do areálu ,,Střelnice“, kde proběhlo celkové zhodnocení cvičení. Velení zásahu hodnotilo celou akci jako úspěšnou. Celkový čas zásahu byl zhruba 20 minut. Cvičení se účastnilo osm jednotek s cisternovými automobily nebo dopravními automobily s přenosnými čerpadly.

Po příjezdu na naši zbrojnici jsme uskladnili výstroj a výzbroj zpět na své místo a rozjeli se do svých domovů.

Zapsal: M. Matějčný