V neděli 2.7.2017 se uskutečnilo v Želechovicích nad Dřevnicí každoroční taktické cvičení, které se koná u příležitosti tamní poutě.

Ve 14 hod se Želechovicemi rozezněla siréna. Naštěstí se nestalo nic vážného. To se jen konalo cvičení jednotek dobrovolných hasičů z celého 8. okrsku se sbory Ostraty a Provodova, provádějících dálkovou dopravu vody z potoka za poštou na místo simulovaného požáru na střelnici, což byla vzdálenost zhruba 800 m.

Po uhašení ohně, ukončení zásahu a smotání hadic, se jednotky přesunuly na střelnici, kde bylo vyhodnocení celé akce. Před nastoupenými hasiči o správnosti provedení, promluvil zasloužilý velitel 8. okrsku bratr Žitný, který byl s výkonem jednotek spokojený, jen poukázal na neupravenost několika účastníků a nenatáhnutí některých hadic.

Tohle cvičení prověřuje připravenost a stav techniky i výjezdových jednotek pro spolupráci u skutečných zásahů.

Cvičení se zúčastnili: Michal Hlavička, Ladislav Holík, Petr Čech, Michal Matějičný

Zapsal: M. Hlavička