10.7.2021_soutez_gp_luzkovice_-4._misto-_02
18 fotek

V sobotu 10. června se naše soutěžní družstvo zúčastnilo první soutěže v letošní sezóně. Na již tradiční trati v Lužkovicích se umístilo na čtvrtém místě z celkových sedmi družstev.

Pro provedení útoku bylo nutno zdolat slalom, přenesení materiálu z pomocné základny a rozvinutí hadic za běhu. Následovalo prolezení traktorové pneumatiky. Proudaři ještě museli překonat ležící pneumatiky a teprve se dostali k nástřikové čáře před terče. Po dokončení pokusu bez větších obtíží s časem který nám zajistil čtvrté místo, ale následovala penalizace za nevkročení do všech ležících pneumatik.

Penalizace však naše umístnění již neovlivnila, a tak stále máme vyhlídky na pohárové umístění v celkovém hodnocení Grand Prix 8. okrsku, jelikož sezóna teprve odstartovala.

Sestava soutěžního družstva: **Lukáš Veselý (sací koš), Miroslav Kolář (savice), Petr Čech (stroj), Ladislav Holík a Richard Potoček (hadice „B“), Adam Kubát (rozdělovač), Michal Matějčný (hadice „C“), David Holík a Josef Veselý (proudy).

Výsledková listina

Umístění SDH Čas PÚ Body GP Pořadí GP
1. Želechovice n. D. 45,18 s 1 b 1.
2. Žel. Paseky 45,22 s 2 b 2.
3. Lužkovice 46,42 s 3 b 3.
4. Jaroslavice 58,77 s 4 b 4.
5. Lípa - muži 64,75 s 5 b 5.
6. Lípa - ženy 68,51 s 6 b 6.
7. Klečůvka 69,38 s 7 b 7.

Zapsal: M. Matějčný