dsc1771
41 fotek

V sobotu 11. 7. 2020, odstarovalo GP 8. okrsku, které letos bude zkrácené pouze na čtyři kola a bylo netradičně zahájené soutěží v Lůžkovicích. Danou situaci způsobil covid-19 a s ním souvísející opatření, které omezily část soutěžní sezóny 2020. Tradiční soutěže v Ostratě a na Klečůvce byly zrušeny. Neproběhlo ani každoroční klání mezi zásahovými jednotkami zřizovanými městem Zlín, o pohár primátora a všechny postupové kola, tj. okrsková a okresní soutěž.

Začalo se opět již v 10:00 stejně jako předešlé ročníky na místním tréninkovém fotbalovém hřišti. Nástup všech týmů a rozlosování pořadí odstartoval pro nás vcelku podařený soutěžní den. Naši soutěžáci nastoupili na start jako pátí v pořadí. Překonání překážek mezi pomocnou základnou a startem, následné přenesení materiálu s rozvinutím hadic „B“, včetně prolezení traktorové pneumatiky a připojení na rozdělovač bylo tak rychlé, že to zaskočilo naše proudaře. Ti se nestihli dostat až k nástřikové čáře, museli terče sestřelit z větší vzdálenosti a tím jsme ztratili pár vteřinek, které nám chyběly na první místo.

S druhým místem na trati, kterou už známe z loňska, kdy jsme také obsadili druhé místo, jsme spokojení. Vzhledem k tomu, že letos neproběhlo ani soustředění na Březůvkách a před soutěží jsme měli pouze jeden společný nácvik, je tento výsledek dobrý.

Závěrem se opět předvedlo družstvo těch nejmladších z domácích Lužkovic , kteří nám ukázali, jak zvládají oni hasičské umění, za což sklidili potlesk nejen přihlížejících diváků, ale i soutěžících týmů.

Po vyhodnocení soutěže a menším občerstvení jsme se vydali s prvním úspěchem domů.

Další soutěž se uskuteční v sobotu 25.7.2020 od 14.00 v Lípě na fotbalovém hřišti. Tímto zvu všechny, kdo fandí našemu týmu, aby přijeli povzbudit naše soutěžáky k co nejlepším výkonům.

Sestava soutěžního družstva: Radek Hlavička, Mira Kolář, Michal Matějčný, Laďa Holík, Ríša Potoček, David Matějičný, Martin Slováček, Pepa Veselý, Lukáš Veselý.

Výsledková listina – Muži

# SDH Čas PÚ Body GP Pořadí GP
1. Želechovice n. D. 47,32 s 1 b 1.
2. Jaroslavice 49,05 s 2 b 2.
3. Lužkovice 49,60 s 3 b 3.
4. Lípa 50,85 s 4 b 4.
5. Žel. Paseky 53,32 s 5 b 5.
6. Klečůvka 73,42 s 6 b 6.

Zapsal: M. Hlavička