27-28.5.2022_sdh-jar._soutez-soutez_gp_klecuvka
30 fotek

V sobotu 28.5.2022 se uskutečnila první soutěž GP 8. okrsku na Klečůvce. Závodu se zúčastnily všechny týmy 8. okrsku a nový člen této „ligy“ - tým z Polichna. Celkem se soutěže účastnilo 7 družstev mužů a 1 družstvo žen z Lípy.

Pro náš tým to je známá soutěž i prostředí, nicméně ročník 2020 této soutěže se nekonal z důvodu covidových opatření a loňský ročník jsme vynechali, jelikož náš sbor v té době pořádal sběr železného šrotu, kde byla potřebná každá ruka. Proto bylo naše družstvo lehce překvapeno, když klasické přeskakování překážky na začátku trati bylo změněno na podlézání překážky, avšak následné přenášení materiálu a útok na 2 hadice „B“ nikoho z našich borců již nezaskočil.

Když se naše družstvo připravovalo na startovní čáru, bylo vidět velké soustředění každého ze závodníků. To se pak projevilo i na výkonu družstva. Provedení útoku i přes malé zaškobrtnutí u rozdělovače nasvědčovalo, že by se náš tým mohl dobře umístit. Poté, co naši proudaři sestříkli terče, náš čas by stačil na 1. nebo 2. místo v celkovém hodnocení. Technická závada však zapříčinila, že časomíra se po sestříknutí nezastavila a čas nám vesele utíkal dál, a s tím nám utíkala i možnost na dobré umístění.

Po domluvě s rozhodčími bylo rozhodnuto, že náš útok bude opakován a pro nás to byla možnost náš výkon ještě vylepšit. Čas našeho druhého pokusu byl srovnatelný s časem prvního pokusu, ale bohužel naše dravost po lepším výsledku zapříčinila, že jeden ze závodníků přetrhl pásku, která se měla podlézat a to znamenalo pětisekundovou penalizaci pro náš tým. I tak náš výsledný čas stačil na pódiové umístění, za což jsme všichni byli rádi.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli na Klečůvku podpořit. Zároveň Vás zveme na další soutěž, která se bude konat na fotbalovém hřišti v Lužkovicích 4.6.2022 od 11:30. Našim soutěžákům přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.

Výsledková listina

Umístění SDH Čas PÚ Body GP Pořadí GP
1. Želechovice n. Dř. 50,88 s 1 b 1.
2. Žel. Paseky 54,51 s 2 b 2.
3. Jaroslavice 57,53 s 3 b 3.
4. Klečůvka 62,61 s 4 b 4.
5. Lužkovice 70,55 s 5 b 5.
6 Lípa - ženy 73,10 s 6 b 6.
7. Polichno 84,01 s 7 b 7.
8. Lípa - muži N 8 b 8.

Zapsal: D. Matějčný