38-24.9.2022_sdh-jar._soutez-gp_polichno
39 fotek

Letošní poslední soutěž GP 8. okrsku se konala 24.9.2022 a hostil ji nováček soutěže SDH Polichno. Projektanti trati byli vskutku kreativní, počet překážek vložen do tak malé trati byl oproti ostatním soutěžím nejvyšší, nicméně právě toto nás na tom baví.

Po startu se po pár metrech muselo proběhnout brankou za kterou následoval tak zvaný cik cak. Další překážka v podobě pavučiny byla umístěna v hřišti plném drobných kamínků, jehož proběhnutí bylo trochu obtížnější. Následovala zatáčka s přeskokem přes bariéru o výšce cca 80cm a doběh na základnu, kde si každý vzal své příslušné nářadí a pokračovalo se dále požárním útokem při kterém se hadice mohli začít spojovat až za běhu mimo základnu. Dopravní vedení muselo procházet vytyčeným prostorem (brankou) za kterou následovala poslední překážka v podobě tunelu seskládaného z palet, kterým museli proudy i rozdělovač prolézt. Poté již čekal na proudaře jen běh po rovince s následným sražením terčů.

Když si náš tým připravoval základnu, každý člen věděl co má dělat a jaký je jeho úkol, startovali jsme totiž jako předposlední a vše už jsme měli obkoukané. Po odstartování probíhalo vše přesně tak jak mělo a žádná větší chyba nenastala. Vše na sebe navazovalo takovým způsobem, jako by nám trať byla dělaná na míru, i když spojení a roztaženíí hadic "B", by se mohlo udělat trochu rychleji. Nakonec náš výsledný čas ovládl soutěž a stačil na konečné první místo. Doufejme, že jsme tímto úspěšným ukončením ročníku nastartovali naše odhodlání ve vítězství, kterých by mohlo být v příští sezóně více.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o poslední závod GP v tomto ročníku, následovalo celkové bodové shrnutí s vyhodnocením. Celkovým vítězem se stalo družstvo SDH Želechovice nad Dřevnicí s celkovými 12 body, k čemuž jim všichni gratulujeme. Na druhém místě se umístilo družstvo SDH Želechovice Paseky s 15 body, kteří i když dominovali většině závodů, měli smůlu právě v předposledním závodě v Želechovicích n. Dřevnicí, kde svůj pokus nedokončili a tím přišli o možnost bojovat o první místo v tomto ročníku. Na třetím místě se umístilo naše soutěžní drustvo SDH Jaroslavic rovněž s 15b, ale bohužel s menším počtem dosažených prvních míst což nás posunulo za druhé Paseky.

Všem zúčastněným děkujeme a budeme se těšit do další sezóny. Hurá, hurá, hurá!

Výsledková listina

Umístění SDH Čas PÚ Body GP Pořadí GP
1. Jaroslavice 41,27 s 3+2+2+5+2+1=15 b 3.
2. Želechovice nad Dř. 43,11 s 1+3+3+2+1+2=12 b 1.
3. Želechovice Paseky 46,26 s 2+1+1+1+7+3=15 b 2.
4. Lužkovice 56,53 s 5+8+6+4+7+4=34 b 5.
5. Klečůvka 65,57 s 4+4+5+3+4+5=25 b 4.
6. Polichno ,,A" 65,58 s 7+5+8+8+5+6=39 b 6.
7. Polichno ,,B" 82,60 s
8.-9. Lípa - ženy (neúčast) N 6+6+8+6+8+8=42 b 8.
8.-9. Lípa - muži (neúčast) N 8+8+4+8+3+8=39 b 7.

Zapsal: D. Kuňák