2018-09-08-sdh-jar-souteze-2018-poharova-soutez-v-ludkovicich-1-misto-20
34 fotek

Druhou zářijovou sobotu roku 2018 jsme se za poměrně příjemného počasí sešli k naší letošní poslední pohárové soutěži a to tradičně v Ludkovicích. Letos se této soutěže zúčastnily jen čtyři družstva a to domácí Ludkovice, Jaroslavice, Polichno a Řetechov.

Vzhledem k malému počtu týmů jsme se domluvili, že provedeme požární útok ve dvou pokusech a bude se počítat lepší čas. To se posléze ukázalo jako šťastné řešení pro náš tým. První pokus se nám totiž moc nepovedl. Po chybě připojení hadice B na rozdělovač a předčasném sejmutí koše ze savice jsme dostali hodnocení „N“ a ocitli se na chvostu pořadí. První pokus po zásluze vyhrálo družstvo Polichna.

Druhý pokus ale už byl v naší režii a po povedeném útoku, a s dosaženým časem 25,71 s., jsme se dostali na první příčku a tu i uhájili.

Letošní 15. ročník soutěže v Ludkovicích jsme tedy, stejně jako v loňském roce, vyhráli. Bohužel to byl ročník poslední, neboť pořádající SDH Ludkovice se pro opakovanou nízkou účast soutěžních týmů rozhodli, dále tuto soutěž nepořádat. Domů jsme si tedy odvezli pohár za první místo i pohár putovní, který nám zůstal ve vlastnictví.

Po malém občerstvení jsme se vydali domů pomoci členům sboru při pořádání dětského dne v budově bývalé školy v Jaroslavicích. Děkujeme všem členům za účast na letošních soutěžích v požárním útoku a do příští sezóny hodně zdaru!

Výsledková listina – muži

# Družstvo muži Čas 1. PÚ Čas 2. PÚ Vítězný čas
1 SDH Jaroslavice N 25,71 s 25,71 s
2 SDH Řetechov 26,75 s 29,02 s 26,75 s
3 SDH Polichno 40,27 s 29,63 s 29,63 s
4 SDH Ludkovice 37,87 s 31,35 s 31,35 s

Zapsal: L. Holík