3-8.10.2022_sdh-jar._podzimi_sber_zelezneho_srotu
21 fotek

Podzimní sběr železného šrotu proběhl v sobotu 8.10.2022. Krásné počasí a dobrá účast členů sboru zaručovala lehký průběh akce.

Zahájení brigády se muselo tentokrát trochu uspíšit, neboť současně probíhal technickými službami svoz objemného odpadu. Po zkušenostech víme, že se při této akci živí malé skupinky lidí, kteří nám připravený sběr berou tak říkajíc ,,přímo pod nosem“ a proto musíme být rychlejší.

Jako vždy se sbíralo kromě domácích Jaroslavic a pasek taky na Pinduli a Kudlově. To vždy zaručuje naplnění minimálně jednoho dalšího kontejneru železem. Samozřejmě došlo i na třídění barevných kovů, což v závěrečném sumáři vylepšuje výsledný efekt sběru.

Vše proběhlo celkem hladce, naše děvčata se nám postaraly o občerstvení a díky dobré účasti a zajištění většího počtu aut ke svozu šrotu, bylo asi ve 14 hod. vše hotovo. Následovalo krátké posezení, úklid kuchyně a odchod do svých domovů.

Celkem bylo sebráno 5 620 kg železného šrotu a 312 kg barevných kovů.

Zapsal: L. Ordelt