2017-10-7-sdh-jar-podzimni-sber-zelezneho-srotu-2017-12
14 fotek

Podzimní sběr železného šrotu, proběhl v sobotu 7.10.2017 od 9 hod. Po předcházejícím deštivém týdnu se počasí na chvilku umoudřilo, brigádníků se sešlo dostatek a tak nic nebránilo tomu se pustit do práce.

Jako vždy se sbíralo souběžně na Kudlově, Pinduli v Jaroslavicích a Jar. pasekách. Práce šla celkem dobře od ruky a zdálo se, že budeme mít i brzy posbíráno a proto jsme se rozhodli, udělat krátkou pauzu na svačinku.

Bohužel po přestávce se situace změnila a nastaly problémy v podobě nepojízdné Avie. Dlouho jsme se zdrželi s opravou, ale bohužel auto stále stávkovalo a tak se muselo dosbírat za použití osobních aut s přívěsnými vozíky. Avie musela být odtažená na svoji základnu do firmy Kaskon ve Zlíně.

Samozřejmě během sběru došlo taky na třídění barevných kovů, které byly na závěr očištěny a nachystány k odvozu. Samotný sběr byl ukončen asi v 16,30 hod. a to pohoštěním, které nám na zbrojnici připravili naše členky.

  • Celkem zúčastněno: 20 mužů a 4 ženy
  • Celkem odpracováno: 163 brig. hod.
  • Celkem sebráno: 6 240 kg. šrotu

Zapsal: L. Ordelt