26.11.2020-nove-vozidlo-pro-zasahovou-jednotku-sdh-jaroslavice.-09
19 fotek

Čtvrtek 26.listopadu 2020 pro někoho obyčejné, pro někoho výjimečné datum, ale pro náš sbor bylo toto datum výjimečné zcela určitě.

Po 20 letech poctivé a dobré služby jsme se s malou slzičkou v oku rozloučili se stávajícím vozem Nissan Patrol. Rozloučení bylo bohužel jen symbolické, neboť auto bylo v předcházejících dnech přistaveno k přípravě a provedení STK a na naši hasičskou zbrojnici se již nevrátí.

Když něco končí, jiné zase začíná…

Vše začalo na Zlínském náměstí Míru, kde byly našemu veliteli Petru Čechovi předány klíče od nového vozidla z rukou náměstka primátora p. Aleše Dufka za účasti technika požární ochrany p. Jakuby a vedoucího krizového řízení p. Machuly. Po vyfocení a přání co nejméně výjezdů bylo vozidlo převezeno na naši základnu v Jaroslavicích a představeno členům zásahové jednotky, kteří přišli přivítat nového krasavce ve svém novém domově.

Nemohlo chybět pokřtění bublinkami a připití na zdárné první zaparkování. Teď naše strojníky čeká zaškolení a kondiční jízdy aby v případě mimořádné události byli schopni jízdy a následného zásahu.

Poděkování patří vedení statutárního města Zlín, které je zřizovatelem naši jednotky a toto nové dopravní vozidlo v konfiguraci Ford Tranzit 4x4 pro 9osob naší jednotce zakoupilo.

Zapsal: P. Čech