2019-09-28-sdh-jar-l-hasicska-pout-vlll-okrsku-16
25 fotek

V sobotu 28.9.2019 se v Želechovicích nad Dřevnicí uskutečnila první hasičská pouť Vlll. okrsku. Organizačně se této akce ujal domácí sbor, který vše zvládl na výbornou. Za náš sbor se zúčastnili Jiří Dlabač, Petr Čech a Ladislav Ordelt.

Účastníci pouti se začali scházet již před 10 hod. u místního obecního úřadu. Byli jsme mile přivítáni menším občerstvením v podobě moc dobrých vdolečků, kávičky a domácí slivovicí.

Samotný program pouti byl zahájen dle plánu v 10:40 hod., položením věnce u pomníku padlých. Dále následoval přivítací proslov starosty Vlll. okrsku bratra Ladislava Zichy a starosty obce Želechovice nad Dřevnicí pana Michala Špendlíka.

Poté jsme se všichni v průvodu a za doprovodu hudby přesunuli k místnímu kostelu sv. Petra a Pavla, kde proběhla mše svatá.

Po mši proběhlo společné focení a po seřazení před kostelem se rozezněla hudba, která doprovázela průvod celou cestu až na místní výletiště ,,Střelnice“. Zde proběhlo slavnostní ukončení pouti a poděkování všem zúčastněným za účast.

Na závěr jsme byli všichni pozváni místním SDH k obědovému pohoštění, při kterém se podával guláš, řízky, pivečko, samozřejmě nechyběla opět domácí slivovička a spousta jiných pochutin.

Celá pouť se vydařila, vše proběhlo podle plánu a domácí SDH Želechovice nad Dřevnicí dostává velkou pochvalu za skvěle organizačně zvládnutou akci.

Zapsal: L. Ordelt