2020-03-28-sdh-jar-technicka-pomoc-zasahove-jednotky-sars-cov-2-04
7 fotek

V sobotu večer dne 28. 03. 2020 v 20.30 hod. na pokyn operačního střediska HZS Zlín, vyjížděla naše jednotka k technické pomoci při zásobování ochranných pomůcek proti šíření nového typu koronaviru pro Zlínský kraj.

Z policejního skladu v Opočínku na Pardubicku byla krátce po deváté hodině večer k sídlu Krajského úřadu Zlínského kraje přivezena zásilka ochranných pomůcek pro Zlínský kraj. Materiál dovezlo nákladní vozidlo HZS Pardubického kraje se dvěma členy profesionální jednotky. Vykládka zásilky do suterénu „jednadvacáté“ budovy trvala zhruba hodinu.

Vývoj situace samozřejmě nepřetržitě sledujeme a v případě potřeby jsme připraveni plnit úkoly, které naší JPO SDH Jaroslavice budou přiděleny při boji proti šíření pandemie virové choroby COVID-19. Dle předběžných informací by letadla s ochrannými pomůckami podle ministerstva vnitra měla v Česku přistávat zatím šest týdnů.

Zásahu se zúčastnili: Čech Petr, Hlavička Radek, Kedroň Jan, Sedlář Michal a Veselý Lukáš.

Zapsal: J. Kedroň