3.10.2020-brigada-na-udrzbe-techniky-a-uklidu-garaze-s-malym-posezenim.-11
11 fotek

Opět po roce přišel podzim a s ním přichází i velký úklid. Na tuto akci byli v sobotu 3.10.2020 povoláni členové naší zásahové jednotky a soutěžního družstva, aby se o úklid postarali. Účast byla až tragicky nízká, ale i tak se nakonec povedlo vše za odpoledne zvládnout.

Mezi úkoly patřil kompletní úklid auta, důkladná očista regálů, skříněk a vybavení garáže. Dále proběhlo malé školení členů v ovládání vysílaček a obsluhy čerpadel, které byly při té příležitosti i odzkoušeny a zazimovány.

Sezóna soutěží se sice nepovedla úplně podle našich představ, zato zásahová jednotka si letošní rok dosyta užila díky bacilu, který lítá stále kolem nás. V roce 2020 bylo celkem 14 výjezdů. Drtivá většina z nich byla v jarním období, kdy jsme pomáhali s překládkou a distribucí ochranných prostředků.

Za rychlou reakci při vyhlášení poplachu a příkladnou spolupráci, členy jednotky chválím a patří jim poděkování.

Zasloužili si také soudek piva, který se s chutí večer po práci podařilo vypít. Zakousla se klobáska a všichni spokojení se lehce nad ránem rozešli do svých domovů, opět čekat na známý zvuk příchozí SMS, aby mohli dál pomáhat „zachraňovat svět“…

Zapsal: P. Čech