2009-08-01-gp-zel-paseky-021
22 fotek

První srpnovou sobotu proběhla předposlední soutěž v rámci GP 8. okrsku. V 15 hodin se za krásného slunečného počasí sešlo na hřišti Žel. Pasek 12 družstev mužů a 2 družstva žen. Všechna družstva si hned po nástupu měla možnost projít soutěžní trať s velitelem Žel. Pasek. Ta začínala již tradičně na hřišti a odtud se běželo na základnu, kde káď byla umístěna v potoce. Dále trať pokračovala směrem nahoru k lesu, kde stála první překážka, kterou museli všichni nějakým způsobem přelézt. Rozdělovač zůstával nahoře, proudy pokračovaly směrem dolů z lesa, kde podlézaly další překažky a zde je už čekaly nástřikové terče. Oproti loňsku byla trať krásně suchá.

Jako první běžely domácí ženy z Žel. Pasek, které měly technické problémy a dosáhly tak času 74:78 s. Po nich na strart nastoupilo družstvo mužů z Lípy se kterýma jsme se doposud dělili o 3. – 4. místo v GP. Takže jsme bedlivě sledovali jak se jim zadaří. Hned na základně se košaři nepodařilo dobře našroubovat koš, nedal na něj ani ventilové lanko a musel za ním do kádě to napravit. A tak nakonec dosáhli času 51:00 s. Což se pro nás zdálo být plus, ale bohužel…

Třetí startovali muži z Želechovic, kteří předvedli hezký útok, proudy byly během chviličky u nástřikových terčů, ale bohužel voda nikde. Strojník jim upadl a tak začal sát později. A i přes tohle zdržení dosáhli času 46:60 s. Následoval bezchybný útok mužů Žel. Pasek „A“ s časem 32:85 s. Na strart nastoupilo také družstvo mužu Žel. Pasek „B“. Ti sice s menší komplikací útok dokončili, ale kvůli přešlapu na nástřikové čáře byl neplatný.

Dvanácté v pořadí se na start postavilo naše družstvo mužů z Jaroslavic. I přes trénink na místním terénu u nich vládla velká nervozita. Bylo odstartováno a vše se zdálo být v pořádku a bez chybičky. U mašiny vše sedlo, dopravní vedení bylo roztaženo, rozdělovač na svém místě, proudy na čáře u nástřikových terčů, ale voda šla jen do pravého proudu. U levého prudu se zasukovala hadice a tak se musela odpojit, rozsukovat, zapojit a teprve pak sestřelit terč. Bohužel tak došlo k velkému zdržení a časomíra se zastavila až na čase 53:34 s.

Bylo jen pár soutěních družstev, kterým se porařilo tento útok provézt bez jakéhokoliv problému a zdržení. A tak si Jaroslavice z této soutěže odnáší neslavné 6. místo a i pokles v tabulce v rámci GP na 4. místo. Ještě je čeká poslední soutěž v rámci GP a to v Želechovicích, která se uskuteční 15.8.2009 od 15 hod na místní střelnici. Mají tak poslední možnost zabojovat a aspoň trochu si polepšit v tabulce. Zdaleka není nic jistého a třetího místa lze stále dosáhnout. Tímto zvu všechny fanoušky tohoto sportu a našich mužů, aby přišli a podpořili je tak k úspěšnému ukončení GP 8. okrsku roku 2009.

Přeji našim „soutěžákům“ ať se jim konečně podaří prolomit smůlu, která je letos provazí a v Želechovicích zabojují nejen pro sbor, ale hlavně pro ně samotné a svého velitele.

Výsledková listina    Umístění

    Družstvo

    Čas PU

    Pořadí GP    1.

    SDH Žel. Paseky muži A

    32,85 s

    1. (4 trestné body)    2.

    SDH Ludkovice

    42,84 s

    neúčastní se    3.

    SDH Ostrata

    43,22 s

    2. (11 trestných bodů)    4.

    SDH Želechovice

    46,60 s

    5. (19 trestných bodů)    5.

    SDH Lípa muži

    51,00 s

    3. (15 trestných bodů)    6.

    SDH Jaroslavice

    53,34 s

    4. (16 trestných bodů)     7.

    SDH Lípa ženy

    53,82 s

    8. (28 trestných bodů)    8.

    SDH Lhotka

    55,61 s

    neúčastní se    9.

    SDH Klečůvka

    56,76 s

    6. – 7. (27 trestných bodů)    10.

    SDH Prštné

    68,42 s

    6. – 7. (27 trestných bodů)    11.

    SDH Salaš

    74,39 s

    neúčastní se    12.

    SDH Žel. Paseky ženy

    74,78 s

    9. (33 trestných bodů)    13.

    SDH Žel. Paseky muži B

    N

    neúčastní se    14.

    SDH Hrobice

    N

    neúčastní se

Zapsal: L. Ordelt