2008-08-16-gp-zelechovice-048
51 fotek

Při poslední soutěži G. P. okrsku nás počasí potrápilo, tak jako předcházející soutěž na Pasekách, kde jsme si užívali hojně deště a bláta. Po páteční průtrži mračen a sobotních přeháňkách jsme ani nedoufali, že by to mělo být jinak, ale na konec to dopadlo celkem dobře.

My jsme nastupovali jako druzí v pořadí a doplatili jsme na ne dobře připravený zdroj vody k sání. Protože se v potoce zvedla hladina vody tak pořadatelé soutěže nepoužili káď tak jak bývá vždy zvykem a sálo se přímo z potoka a to byl ten největší problém na, který doplatila většina družstev včetně domácích. Koš při sání zapadl na dně potoka do bahna a i to, že naše mašina saje dobře, dlouho trvalo než jsme vodu dostali do čerpadla a ztratili tak cenné vteřiny. Přední část útoku byla celkem bezchybná, ale bohužel se tentokrát čekalo na vodu. Poslední družstva na tom byla celkem dobře, protože bahno ze dna potoka bylo skoro všechno odsáté a sání probíhalo bez větších problémů. Je to pro příští ročníky poučení pro pořadatele jak připravovat zdroj vody, protože kromě dlouhého sání jde taky o mašinu, která tím trpí nejvíce a náklady na její opravu jsou dosti vysoké.

Naše umístění na 4. místě za těchto podmínek nebylo až tak špatné, vzhledem k tomu, že jsme si v celkovém hodnocení G.P. Udrželi 2. místo. Jako celkoví vítězové G.P. byli opět Žel. Paseky, i když ne s tak velkým bodovým náskokem, jak tomu bývalo v předcházejících ročnících zvykem. Na třetí příčku před Želechovice postoupila zaslouženě Ostrata, která se svým novým dvoutaktem předvedla velmi pěkný výkon a v Želechovicích zvítězila.

Letos byl zároveň první ročník, kdy byl do soutěže našimi členy sboru věnován putovní pohár, který pro letošní rok putoval na Žel. Paseky. Doufejme, že příští ročník bude pro naše družstvo ještě příznivější, podaří se nám postoupit opět o jednu příčku a budeme se moci chlubit putovním pohárem také na naší zbrojnici.

Další pohárová soutěž, a asi i v letošním roce poslední, které se chceme zúčastnit proběhne v Ludkovicích 30.8.2008 v 15 hod., na kterou samozřejmě zveme všechny naše příznivce, kteří nás jezdí pravidelně na soutěže svým fanděním podporovat.

Výsledková listina    Umístění

    Družstvo

    Čas PU    1.

    SDH Ostrata

    43,86 s    2.

    SDH Žel. Paseky A

    44,48 s    3.

    SDH Ludkovice

    50,89 s    4.

    SDH Jaroslavice 

    51,82 s    5.

    SDH Lípa

    52,75 s    6.

    SDH Žel. Paseky B

    54,51 s    7.

    SDH Želechovice A

    56,75 s    8.

    SDH Želechovice B

    58,83 s    9.

    SDH Klečůvka

    61,63 s    10.

    SDH Prštné

    66,81    11.

    SDH Lípa ženy

    75,07    12.

    SDH Louky

    N

Výsledková listina    Umístění

    Družstvo

    Tr. body

    1.

    SDH Žel. Paseky

    12    2.

    SDH Jaroslavice 

    15    3.

    SDH Ostrata

    18    4.

    SDH Želechovice

    22    5.

    SDH Prštné

    23    6.

    SDH Lípa

    28    7.

    SDH Klečůvka

    29    8.

    SDH Lípa ženy

    33

Zapsal: L. Ordelt