2009-08-29-poharova-soutez-ludkovice-010
14 fotek

Tak jako každý rok, tak i letos jsme chtěli ukončit sezónu soutěží v Ludkovicích s vidinou konečně lepšího umístění než v předcházejících ročnících. Bohužel většině soutěžáků tento termín moc nepasoval a až do pátečního večera jsme neměli jasno jestli se dáme dohromady a soutěž budeme absolvovat. Nakonec se to podařilo, ale vše bylo na úkor toho, že se muselo hodně improvizovat, ne každý dělal to co běžně na soutěžích cvičí a že jsme nestihli udělat žádný nácvik byl výsledek dost nevalný.

Trať byla zajímavá a měla několik nástrah kde záleželo hodně nejen na dobré fyzičce, ale také na šikovnosti a zkušenostech. Hned po startu se probíhalo určeným úsekem, který byl zaplněný pneumatikami, pak teprve došla na řadu základna a provádění samotného útoku. Dopravní vedení se hned za první hadicí B lámalo o 90° a vedlo přes hluboké koryto potoka za kterým čekala další překážka a to traktorová pneumatika, kterou museli všichni i s nářadím prolézt. Útočné vedení šlo do prudkého stoupání a další bonbónek měli proudaři, kteří museli srážet terče pouze z vymezeného prostou, takže kdo nestihl dotáhnout vedení bez vody do tohoto prostoru, tak měl smůlu.

Náš problém vznikl na rozdělovači. Měli jsme rychlou vodu, strojník do prostoru rozdělovače neviděl a i když měl ventil přiškrcený a jel na malé otáčky, tak voda byla na rozdělovači dříve než se připojily hadice C a vše se okamžitě zkomplikovalo. Než se problém napravil, tak nám drahocenné vteřinky utekly a díky tomu na nás po sražení terčů zůstalo až 9 místo. Startovali jsme jako třetí v pořadí a to byla taky dost velká nevýhoda protože jsme neměli možnost se poučit z chyb ostatních družstev. Této možnosti využili ostatní, kteří startovali později, zjistili kudy cesta nevede, vyvarovali se chyb a taky jejich časy byly podstatně lepší než u prvních družstev. Nedá se nic dělat je to sport a hodně taky záleží i na štěstí. Celá letošní sezóna nám nevyšla, tak jak by jsme si představovali a všechny nás to hodně mrzí. Proto musíme dát do přípravy na další ročník maximum, aby ten putovní pohár z GP okrsku, taky někdy zůstal u nás a my se mohli pochlubit dobrými výsledky i z jiných soutěží.

Doufáme, že nám zůstanou věrní všichni naši příznivci, kteří nás jezdili na tyto soutěže podporovat a svým povzbuzováním se nás snažili vyburcovat k co nejlepším výkonům za což jim moc děkujme.

Výsledková listina    Umístění

    Družstvo

    Čas PU    1.

    SDH Želechovice

    41,46 s    2.

    SDH Želechovice Paseky A

    42,06 s    3.

    SDH Želechovice Paseky B

    43,43 s    4.

    SDH Hrobice

    46,04 s    5.

    SDH Podhradí

    47,01 s    6.

    SDH Provodov A

    49,62 s    7.

    SDH Prštné

    49,88 s    8.

    SDH Ludkovice

    51,70 s    9.

    SDH Jaroslavice

    55,54 s    10.

    SDH Řetechov

    55,57 s    11.

    SDH Provodov B

    67,91 s    12.

    SDH Kladná Žilín

    87,34 s    13.-14.

    SDH Zádveřice

    N    13.-14.

    SDH Polichno

    N

Zapsal: L. Ordelt