2009-06-06-primatorka-043
48 fotek

Letošní jubilejní 10. ročník primátorky se uskutečnil na stejném místě jako před 10-ti lety začal, a to na cvičišti v areálu SDH Lhotka. Toto cvičiště jsme někteří znali a taky způsob provedení útoků byl skoro stejný jako tenkrát. I přes tyto skutečnosti jsme se v průběhu předcházejícího týdne jeli seznámit s terénem přímo na místo. Trocha nácviku nám vůbec neuškodila, každý z útoků jsme si párkrát vyzkoušeli a ti později narození si to tam aspoň dobře prohlédli.

Tento soutěžní den začal opět velmi zajímavě. Hned při příchodu na zbrojnici jsme zjistili, že máme na autě prázdné přední kolo a po jeho dofoukání se na nás z něho usmíval šroub jako prst. Okamžitě začalo přehazování rezervy a protože jsme to dělali na našem Nissanu poprvé, celkem jsme se u toho pobavili. Vše se nakonec podařilo a aspoň jsme se tak poučili, co všechno musíme do auta doplnit, abychom to zvládli i někde při výjezdu. Pozdní příjezd na soutěž až tak nevadil, protože ještě před zahájením probíhala ukázka skládaní pytlů při tvoření hrází v případě záplav, a z té jsme také ještě něco stihli.

Závod se skládal ze dvou druhů útoků. První byl velmi podobný tomu, který děláme při GP okrsku na Klečůvce a díky tomu jsme tuto zkušenost mohli pěkně využít. Po odstartování se přiběhlo k pomocné základně, kde byl nachystán veškerý materiál, který si soutěžící posbírali a utíkali asi 20 m ke stroji, odkud dělali klasický útok. Veškeré rozhazování hadic muselo být předpisové a i spojování muselo proběhnout vždy až na daném místě. Sání bylo ze zabudované nádrže v zemi, což byl pro některé družstva dost velký problém, ale náš stroj se s touto situací vypořádal velmi dobře. Díky naší mašině a také samozřejmě nasazení všech cvičících, jsme předvedli doslova ukázkový útok. Čas 34,58 sec., nás v tomto kole vyšvihl na 1. místo s náskokem něco přes 7 sec. a to před druhé v pořadí, což byla domácí Lhotka.

Ve druhém kole byl klasický, všem známý sportovní útok při kterém se nám již nedařilo tak jako v předcházejícím kole. Začátek útoku byl rozjetý velmi dobře, celý další průběh také a navíc pravý proud, který běžel Michal Pleca, udělal na nástřiku nejlepší čas dne. Na levém proudu se ovšem tak nedařilo, ten hodně zaváhal, když mu vypadla proudnice a situaci dále nezvládl. Díky této smůle náš dosažený čas v druhém kole stačil až na 6. místo. Kdyby se časy při celkovém hodnocení sčítaly, tak by nám to s náskokem z prvního kola stačilo na celkové první místo, ale jelikož se za umístění rozdávaly body, tak nám náskok nebyl nic platný a celkově jsme skončili na 2. místě. Hodně nás to mrzelo protože stačilo mít druhý útok o 3 desetiny sekundy rychlejší a pohár byl náš.

Nedá se nic dělat všichni jsme se stím smířili (aspoň doufám) a těšíme se i z toho 2. místa, které je ze 12-ti zlínských družstev také velmi pěkné. Vždyť to nebyl poslední ročník primátorky, pohár je zakoupený nový a doufejme, že se na něm také jednou objeví štítek s názvem vítězného družstva – SDH Jaroslavice.

Výsledková listina    Umístění

    Družstvo

    Čas 1.PU

    Čas 2.PU    1.

    SDH Malenovice

    46,50 s

    23,01 s    2.

    SDH Jaroslavice

    34,58 s

    27,88 s    3.

    SDH Štípa

    43,84 s

    27,64 s    4.

    SDH Salaš

    50,26,00 s

    22,58 s    5.

    SDH Lhotka

    41,72 s

    28,22 s    6.

    SDH Klečůvka

    48,06,00 s

    26,06 s    7.

    SDH Prštné

    58,53 s

    26,39 s    8.

    SDH Louky

    47,16 s

    N    9.

    SDH Velíková

    56,42 s

    32,17 s    10.

    SDH Mladcová

    55,42 s

    35,33 s    11.

    SDH Lůžkovice

    01,05,21 s

    29,56 s    12.

    SDH Kostelec

    01,30,33 s

    36,84 s

 

Zapsal: L. Ordelt