10-26.6.2022_sdh-jar._takticke-cviceni-jsdh-v-zelechovicich-nad-drevnici-2022
21 fotek

Taktické cvičení se zaměřením na dálkovou dopravu vody proběhlo 26. 6. 2022 ve 14 hod. v Želechovicích nad Dřevnicí. Zúčastněné jednotky sborů byly připraveny před čtrnáctou hodinou na určených místech a čekaly na vyhlášení požárního poplachu.

Ve 13:40 proběhla zkouška spojení radiostanic a v 14:00 se obcí rozezněla siréna. Po jejím doznění se do Želechovic začaly ze všech stran sjíždět hasičské vozy se zapnutým výstražným zařízením. Postupně zastavovaly po 100m na předem určeném úseku dlouhém přibližně 800m. Pomocí hadic „B“ a čerpadel PS 12 nebo cisternových vozů byla dopravena voda z místního potoka, až k místu simulovaného požáru v podobě malého dřevěného domku sestaveného z palet. Na konci dopravního vedení byla domácí jednotka, která z cisternového vozu pomocí dvou proudů „C“ a vodního děla oheň zdárně uhasila.

Na závěr se všechny jednotky sešly na nástupu, kde proběhlo zhodnocení akce. Cvičení se zúčastnily sbory z Lípy, Lůžkovic, Klečůvky, Ostraty, Želechovic-Pasek, Jaroslavic, Provodova a domácích Želechovic nad Dřevnicí.

Z našeho sboru se zúčastnili: Michal Matějičný, David Matějičný, řidič-Lukáš Veselý, velitel-Michal Hlavička.

Zapsal: M. Hlavička