Kalendář sboru

(více)
<< Září 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Všechny události

Výjezd zásahové jednotky

27.07.2015 - Jednotka PO / autor Ladislav Ordelt / 1 komentář (zobrazeno 1373×)

Po dlouho očekávaných deštích se v pátek 24.7.2015 ve večerních hodinách otevřela obloha a začala se na nás doslova sypat voda. Zprvu jsme se na sebe všichni usmívali, neboť to bylo po dlouhém dešťovém půstu velmi příjemné, jenže vody začalo přibývat a situace začala být dosti vážná.

Jak se dalo očekávat, asi po hodině vydatného deště se naším členům zásahové jednotky rozezněly telefony a už jsme se soukali do zásahových obleků.

V tomto případě jsme jeli zasahovat do dolní části Jaroslavic, kde byl hlášený rozvodněný potok, který si našel cestu přes zahrádku rodinného domku. Před naším příjezdem zasahovala na místě již profesionální jednotka, která rozmístila na hranici pozemku pytle s pískem a voda se tak stáhla opět do koryta potoka.

Naše jednotka se pokoušela dále proti proudu vody odstranit překážku, která způsobila vylití vody z koryta potoka, ale bohužel se to nepodařilo. Překážku tvořila zatrubněná část, která vedla pod silnicí, a bohužel díky její technické závadě nešlo vodu usměrnit. Naštěstí déšť ustal, voda začala opadávat a situace se začala zlepšovat.

Po kontrole ohroženého objektu a po domluvě s operačním střediskem, ukončila naše jednotka zásah a odjela na základnu. Tady jsme uložili veškeré použité nářadí a vydali se ke svým domovům, užívat si pátečního večera.

Zásahu se zúčastnili: Ordelt Ladislav, Hlavička Michal, Pleca Jiří a Sedlář Michal.

Je smutné, že podle svědectví občanů, kteří v místě, kde se voda vylila z potoka, se tato situace opakuje, již delší dobu a ani přes opakovanou urgenci na odstranění závady se nic neděje. Asi se čeká, až se stane něco horšího, vzniknou větší škody a teprve to někoho začne zajímat….(možná)

Komentáře

1 | petr | 23.10.2016

Tijo

Připojte váš komentář!


Sbor dobrovolných hasičů Jaroslavice

  • e-mail: info@sdhjaroslavice.cz
  • tel. 724 263 088 Jiří Dlabač (starosta SDH)
  • tel. 602 504 433 Ladislav Ordelt ml. (velitel jednotky)
  • tel. 732 126 808 Marie Čechová (vedoucí agendy sboru)
  • hasičská zbrojnice: Anenská 195, Zlín-Jaroslavice
  • korespondence: Anenská 270, Zlín-Jaroslavice

nahoru