<< Prosinec 2018 >>

Víkendovka Trnava 2018

06.10.2018 - Sbor - Volnočasové aktivity / autor Marie Čechová / 0 komentářů (zobrazeno 70×)

Víkendovka Trnava 2018

Letošní prodloužená víkendovka se nesla v duchu cyklistiky a zdravovědy. Vedení RS Trnava nám umožnilo nastoupit do areálu již ve čtvrtek a většina účastníků toho využila. Celý pátek jsme z prosluněné stráně sledovali bikerally. Cesty a cestičky v lese, v prudkém kopci mezi stromy, které při našich procházkách slézáme za pomocí rukou, blázni na kolech sjížděli rychlostí blesku.

V pátek večer nám záchranář Víťa udělal přednášku o poskytování první pomoci a také názorně předvedl oživovací činnosti. Do pozdních nočních hodin jsme se snažili rozdýchat a defibrilovat gumového panáka.

Sobotní chladné ráno jsme zahájili rozdělením účastníků do pěti družstev a poté jsme na jednotlivých stanovištích soutěžili v několika disciplínách. Stříleli jsme ze vzduchovky, závodili jsme v improvizované štafetě, vyzkoušeli jsme i nefalšovaný požární útok s vodou. A nakonec jsme si zopakovali zdravovědu. Odpoledne jsme zakončili procházkou po okolí a postupně jsme se naložili do vířivky a do bazénu.

Další atrakcí při celém pobytu byla vypůjčená elektrokola. Téměř každý se na nich projel a věřím, že někteří již uvažují o jejich pořízení.

Víkendovka na Trnavě je tradičně bezchybičková. Hlavní chata i krásné okolí zajišťuje dostatek místa k aktivitám dětí i dospělých. Je zajímavé porovnat, jaký byl rok 2005, kdy se konala první víkendovka našeho SDH, a dnešek, kdy děti našich dětí dorostly do věku, kdy se účastní všech soutěží a aktivit.

Poděkování za dokonalou organizaci patří týmu výboru, majitelům RS Trnava, manželům Dlabačovým za zajištění elekrokol a v neposlední řadě Záchranné službě Zlínského kraje, jmenovitě Víťovi Navrátilovi za názornou ukázku práce záchranářů.