Kalendář sboru

(více)
<< Duben 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Všechny události

Víkendovka Trnava 2018

06.10.2018 - Sbor - Volnočasové aktivity / autor Marie Čechová / 0 komentářů (zobrazeno 469×)

Víkendovka Trnava 2018

Letošní prodloužená víkendovka se nesla v duchu cyklistiky a zdravovědy. Vedení RS Trnava nám umožnilo nastoupit do areálu již ve čtvrtek a většina účastníků toho využila. Celý pátek jsme z prosluněné stráně sledovali bikerally. Cesty a cestičky v lese, v prudkém kopci mezi stromy, které při našich procházkách slézáme za pomocí rukou, blázni na kolech sjížděli rychlostí blesku.

V pátek večer nám záchranář Víťa udělal přednášku o poskytování první pomoci a také názorně předvedl oživovací činnosti. Do pozdních nočních hodin jsme se snažili rozdýchat a defibrilovat gumového panáka.

Sobotní chladné ráno jsme zahájili rozdělením účastníků do pěti družstev a poté jsme na jednotlivých stanovištích soutěžili v několika disciplínách. Stříleli jsme ze vzduchovky, závodili jsme v improvizované štafetě, vyzkoušeli jsme i nefalšovaný požární útok s vodou. A nakonec jsme si zopakovali zdravovědu. Odpoledne jsme zakončili procházkou po okolí a postupně jsme se naložili do vířivky a do bazénu.

Další atrakcí při celém pobytu byla vypůjčená elektrokola. Téměř každý se na nich projel a věřím, že někteří již uvažují o jejich pořízení.

Víkendovka na Trnavě je tradičně bezchybičková. Hlavní chata i krásné okolí zajišťuje dostatek místa k aktivitám dětí i dospělých. Je zajímavé porovnat, jaký byl rok 2005, kdy se konala první víkendovka našeho SDH, a dnešek, kdy děti našich dětí dorostly do věku, kdy se účastní všech soutěží a aktivit.

Poděkování za dokonalou organizaci patří týmu výboru, majitelům RS Trnava, manželům Dlabačovým za zajištění elekrokol a v neposlední řadě Záchranné službě Zlínského kraje, jmenovitě Víťovi Navrátilovi za názornou ukázku práce záchranářů.

Fotografie

Komentáře

Ke zprávě nebyl připojen žádný komentář. Vložte jej jako první!

Připojte váš komentář!


Sbor dobrovolných hasičů Jaroslavice

  • e-mail: info@sdhjaroslavice.cz
  • tel. 724 263 088 Jiří Dlabač (starosta SDH)
  • tel. 602 504 433 Ladislav Ordelt ml. (velitel jednotky)
  • tel. 732 126 808 Marie Čechová (vedoucí agendy sboru)
  • hasičská zbrojnice: Anenská 195, Zlín-Jaroslavice
  • korespondence: Anenská 270, Zlín-Jaroslavice

nahoru