<< Prosinec 2019 >>

Víkendové soustředění soutěžních družstev na Březůvkách - 2016

05.05.2016 - Požární sport - Sbor / autor Marie Čechová / 0 komentářů (zobrazeno 1269×)

Víkendové soustředění soutěžních družstev na Březůvkách - 2016

Nácvik sportovního družstva byl letos v ohrožení. Počasí v předcházejících dnech nejen že nelákalo ven, ale mráz se střídal s deštěm a na tréninkové louce by se udělalo více škody než užitku. Vše nakonec dobře dopadlo, počasí se nejen umoudřilo, ale v sobotu i v neděli dokonce celý den svítilo sluníčko.

Letošní nácvik naznačil velké změny v sestavě soutěžního družstva mužů. Budeme doufat, že omlazení kolektivu přinese rychlé nohy a tím i rychlé časy od startu do cíle. Ještě je třeba vypilovat přesnost, ale věříme, že to všichni zvládnou.

Své tréningové povinnosti si přijelo v sobotu splnit také naše mládežnické družstvo. Celé dopoledne pod vedením Romana Pastorčáka běhaly, zkoušely různé taktiky a jejich výkon byl na konec odměněn pořádným řízkem.

Při večerním táboráku se probraly detaily nácviku, opekly se špekáčky, veselá nálada nás neopustila do pozdních nočních hodin.

Již tradičně se nácviku zúčastnili i zástupci té již necvičící generace, kteří se starali o technický průběh celé akce a přiložili ruku k dílu při úklidových pracích a štípání dřeva.

Je nutno při nácviku vyzdvihnout práci Michala Hlavičky, který kromě svých trenérských povinností, musel od rána do večera reagovat na všechny dotazy a požadavky, které byly od všech účastníků na něho jakožto „správce areálu“ směřovány.

Poděkování patří manželům Hájkovým, kteří nám dali k dispozici celý areál tábora a taky samozřejmě našemu ženskému osazenstvu, které se pod taktovkou Nadi Ordeltové staralo o výborné jídlo.