Kalendář sboru

(více)
<< Květen 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Všechny události

Víkendové soustředění na Březůvkách 2010

30.04.2010 - Volnočasové aktivity / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 1765×)

Víkendové soustředění na Březůvkách 2010

Soutěžní sezóna 2010 byla pro naše družstvo odstartována víkendovým nácvikem již tradičně uskutečněným v areálu koňského tábora na Březůvkách. Abychom využili co nejvíce času k nácviku, připravili jsme si spoustu věcí již v předcházejícím týdnu a to i na Březůvkách.

Páteční odpoledne proběhlo více méně jako rozcvička a to ve formě různých prací, které jsme slíbili majiteli udělat, abychom si tím částečně pokryli náklady za pobyt. Večer proběhl táborák s opékáním špekáčků a někteří svedli do pozdních nočních hodin strhující turnaj v pingpongu.

Sobota byla zahájena rozcvičkou a hned po snídani se začalo s nácvikem. Do soutěžního družstva nám letos přibyli dva nový členové, kteří se postupně seznamovali s nářadím, které je potřeba pro cvičení i pro zásah. Ostatní se střídali při nacvičování požárních útoků, které se zkoušely v různých podobách tak jak na jednotlivých soutěžích probíhají. Odpoledne přijel Roman Pastorčák se svým žákovským družstvem a my jim vyklidili pole, aby si mohly děti vyzkoušet útok s vodou. Zatímco děti cvičily, soutěžáci překonávali po dvojicích překážkovou dráhu s přenášením materiálu a rozhazováním hadic na čas.

Poté se až do 19 hod. znovu trénoval požární útok. Ti co byli méně unavení sehráli ještě před soumrakem fotbálek a po dobré večeři a důkladné očistě jsme shlédli některá videa a fotky z předcházejících soutěžních sezón. Jelikož byl den dost náročný a dosedla na nás dost brzo únava, začali se všichni postupně odebírat na pokoje k zaslouženému spánku.

Nedělní ráno nás zaskočilo deštivým počasím, ale nakonec to nebylo tak hrozné a v 10 hod. jsme byli opět na cvičišti. Zkoušeli jsme nestadardní útoky, abychom byli připravení a nezaskočily nás při některých soutěžích překážky na trati, které nám s oblibou pořadatelé připravují. Asi v 13 hod. byl nácvik ukončen, všechno se uklidilo a naložilo do vozíku. Po opět vynikajícím obědě jsme si sbalili věci, uklidili po sobě užívané prostory a asi v 15,30 hod. se jelo domů.

Po příjezdu na zbrojnici, jsme vše uklidili, dali hadice na sušák a po menším zhodnocení celého nácviku se rozešli domů.

Je nutno poděkovat Nadi Ordeltové, Katce Ordeltové, Iloně Družbíkové, Janě Čechové a Petře Ordeltové za to jak se o nás dobře staraly, jak vynikající pochutiny nám připravovaly a také i ony přispěly svou prací při úklidu pokojů k pokrytí nákladů na ubytování.

Celkové hodnocení víkendového nácviku je velmi dobré, počasí nám vyšlo jako na objednávku. Jenom je škoda, že se nezúčastnili všichni ti, kteří svou účast původně přislíbili.

Fotografie

Komentáře

Ke zprávě nebyl připojen žádný komentář. Vložte jej jako první!

Připojte váš komentář!


Sbor dobrovolných hasičů Jaroslavice

  • e-mail: info@sdhjaroslavice.cz
  • tel. 724 263 088 Jiří Dlabač (starosta SDH)
  • tel. 602 504 433 Ladislav Ordelt ml. (velitel jednotky)
  • tel. 732 126 808 Marie Čechová (vedoucí agendy sboru)
  • hasičská zbrojnice: Anenská 195, Zlín-Jaroslavice
  • korespondence: Anenská 270, Zlín-Jaroslavice

nahoru