<< Květen 2020 >>

Víkendové soustředění na Březůvkách 2010

30.04.2010 - Volnočasové aktivity / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 1765×)

Víkendové soustředění na Březůvkách 2010

Soutěžní sezóna 2010 byla pro naše družstvo odstartována víkendovým nácvikem již tradičně uskutečněným v areálu koňského tábora na Březůvkách. Abychom využili co nejvíce času k nácviku, připravili jsme si spoustu věcí již v předcházejícím týdnu a to i na Březůvkách.

Páteční odpoledne proběhlo více méně jako rozcvička a to ve formě různých prací, které jsme slíbili majiteli udělat, abychom si tím částečně pokryli náklady za pobyt. Večer proběhl táborák s opékáním špekáčků a někteří svedli do pozdních nočních hodin strhující turnaj v pingpongu.

Sobota byla zahájena rozcvičkou a hned po snídani se začalo s nácvikem. Do soutěžního družstva nám letos přibyli dva nový členové, kteří se postupně seznamovali s nářadím, které je potřeba pro cvičení i pro zásah. Ostatní se střídali při nacvičování požárních útoků, které se zkoušely v různých podobách tak jak na jednotlivých soutěžích probíhají. Odpoledne přijel Roman Pastorčák se svým žákovským družstvem a my jim vyklidili pole, aby si mohly děti vyzkoušet útok s vodou. Zatímco děti cvičily, soutěžáci překonávali po dvojicích překážkovou dráhu s přenášením materiálu a rozhazováním hadic na čas.

Poté se až do 19 hod. znovu trénoval požární útok. Ti co byli méně unavení sehráli ještě před soumrakem fotbálek a po dobré večeři a důkladné očistě jsme shlédli některá videa a fotky z předcházejících soutěžních sezón. Jelikož byl den dost náročný a dosedla na nás dost brzo únava, začali se všichni postupně odebírat na pokoje k zaslouženému spánku.

Nedělní ráno nás zaskočilo deštivým počasím, ale nakonec to nebylo tak hrozné a v 10 hod. jsme byli opět na cvičišti. Zkoušeli jsme nestadardní útoky, abychom byli připravení a nezaskočily nás při některých soutěžích překážky na trati, které nám s oblibou pořadatelé připravují. Asi v 13 hod. byl nácvik ukončen, všechno se uklidilo a naložilo do vozíku. Po opět vynikajícím obědě jsme si sbalili věci, uklidili po sobě užívané prostory a asi v 15,30 hod. se jelo domů.

Po příjezdu na zbrojnici, jsme vše uklidili, dali hadice na sušák a po menším zhodnocení celého nácviku se rozešli domů.

Je nutno poděkovat Nadi Ordeltové, Katce Ordeltové, Iloně Družbíkové, Janě Čechové a Petře Ordeltové za to jak se o nás dobře staraly, jak vynikající pochutiny nám připravovaly a také i ony přispěly svou prací při úklidu pokojů k pokrytí nákladů na ubytování.

Celkové hodnocení víkendového nácviku je velmi dobré, počasí nám vyšlo jako na objednávku. Jenom je škoda, že se nezúčastnili všichni ti, kteří svou účast původně přislíbili.