Kalendář sboru

(více)
<< Duben 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Všechny události

Víkendové soustředění na Březůvkách

01.05.2009 - Požární sport - Volnočasové aktivity / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 1700×)

Víkendové soustředění na Březůvkách

Ve dnech 1.-3.5.2009 se 23 členů našeho sboru zúčastnilo víkendového nácviku v areálu koňského tábora na Březůvkách. 12 členů soutěžních družstev spolu se třemi trénujícími se většinu času věnovali nacvičování na nastávající sezonu.

Odjezd od hasičské zbrojnice byl v pátek ve 13 hodin. Odpoledne, po ubytování, jsme se všichni pustili do odklízení ořezaných větví z „tréninkové plochy“ a jejího okolí. Večer si členové soutěžních družstev protáhli tělo při fotbálku. Poté jsme se všichni pustili do opékání špekáčků k večeři a užívali jsme si příjemné posezení a debatování u ohně. Po večeři jsme se přesunuli do společenské místnosti, kde jsme shlédli záznam a fotky z loňské víkendovky na Březůvkách.

Po celou sobotu se obě soutěžní družstva věnovala nacvičování, část ze sedmi pracujících žen se věnovala přípravě jídel a celodenního občerstvení pro soutěžáky, ostatní ženy zatím uklidily a připravily pokoje pro konání letních táborů. Večer opět nesměl chybět fotbálek a špekáčky, méně unavení hráli do pozdních večerních hodin ve společenské místnosti ping-pong.

Na neděli jsme si žádnou práci nenechali, a tak se ženy věnovaly pouze přípravě oběda a pozorování a povzbuzování „soutěžáků“, kteří se celé dopoledne pečlivě věnovali nácviku. Po výborném obědě jsme po sobě vše uklidili, sbalili a vydali se na cestu domů.

Velký dík patří především rodině Ordeltových – Laďovi za organizaci a vedení soutěžních družstev (spolu s p. Plecou a p. Družbíkem), Nadi a Katce za organizaci kuchyně a také Peti, která se již tradičně stala fotografkou, kameramankou a obsluhou veškeré elektroniky v jedné osobě.

Všichni cvičící a trenéři by rádi poděkovali našim členkám, které s muži na tento nácvik přijely a postaraly se o skvělé jídlo, věnovaly péči jejich žaludkům, obsluhovaly je a udržovaly pořádek v prostorách, které jsme používali.

Zde bych chtěla připojit také dík Michalovi Hlavičkovi – „panu domácímu“ – který se po celý víkend staral o to, abychom měli teplou vodu a příjemnou teplotu v pokojích.

Všichni společně bychom také chtěli poděkovat manželům Hájkovým, kteří nám umožnili v jejich prostorách tuto akci opět uskutečnit. Na oplátku jsme jim přislíbili, že v průběhu června jim pomůžeme s přípravou letního koňského tábora a provedeme stavbu ohrad pro pastvu koní. Bylo by dobré, aby se této brigády zúčastnilo co nejvíce členů, aby bylo brzy hotovo a zůstal nám čas a také energie na následné posezení u táboráku. Bližší informace k brigádě budou také zveřejněny na našich stránkách. Věříme, že účast našich členů bude veliká.

Fotografie

Komentáře

Ke zprávě nebyl připojen žádný komentář. Vložte jej jako první!

Připojte váš komentář!


Sbor dobrovolných hasičů Jaroslavice

  • e-mail: info@sdhjaroslavice.cz
  • tel. 724 263 088 Jiří Dlabač (starosta SDH)
  • tel. 602 504 433 Ladislav Ordelt ml. (velitel jednotky)
  • tel. 732 126 808 Marie Čechová (vedoucí agendy sboru)
  • hasičská zbrojnice: Anenská 195, Zlín-Jaroslavice
  • korespondence: Anenská 270, Zlín-Jaroslavice

nahoru