<< Září 2019 >>

Víkendové soustředění na Březůvkách

02.05.2008 - Požární sport - Volnočasové aktivity / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 1525×)

Víkendové soustředění na Březůvkách

Tak jako v loňském roce i letos proběhl víkendový nácvik soutěžních družstev a mládeže. Tato akce proběhla opět v areálu tábora manželů Hajkových na Březůvkách. I když počasí nepřálo tak jako předcházející rok, přesto nácvik proběhl v pohodě a bez větších problémů.

V první řadě jsme seznámili nové členy s veškerým zařízením a nářadím, které se používá nejen k hasičskému sportu, ale také k samotným zásahům. Dále proběhly nácviky útoků, které jsme se snažili přizpůsobit terénům samotných míst konání soutěží. Tato část soustředění byla nejzajímavější a myslím, že se taky i všem soutěžákům nejvíce líbila. Této akce využily i naše děti, které přijely v sobotu odpoledne a také prováděly nácvik požárního útoku.

Dalším bodem víkendového nácviku byla brigáda na úklidu areálu. Po dohodě s majitelem tábora jsme si touto prací vydělali na celý pobyt. Při této práci nám pilně pomáhali naši členové SDH, a to sestra Vlasta Ordeltová a bratr Ladislav Ordelt st., za což jim patří velký dík.

Poděkování patří také našim členkám: sestře Naděždě Ordeltové, sestře Kateřině Ordeltové a sestře Iloně Družbíkové, za perfektně odvedenou práci v kuchyni a úklid, který provedly po našem odjezdu. Samozřejmě musíme poděkovat také majitelům areálu, manželům Hájkovým, za jeho propůjčení.

Doufejme, že se výsledek této akce odrazí na umístění v soutěžích, kterých se v letošním roce zúčastníme.

• Celkem odpracováno: 172 brig. hodin