262728293031

Všechny události

Soutěže 2018 - GP Ostrata (5. místo)

13.06.2018 - Požární sport / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 446×)

Soutěž „O pohár obce Ostrata“ proběhla v sobotu 9. června od 15 hod. Byla to další soutěž, která je zařazena do GP 8. okrsku a na start se sjeli 2 družstva žen a 7 družstev mužů.

Trať byla jako v předcházejících ročnících stejná a opět hodně náročná. Od startu se běželo po úzkém chodníčku k pomocné základně, odkud se odebralo veškeré nářadí a po železných schodech se vyběhlo ke stroji a dále pokračovalo dopravní vedení. Trať se zatáčela a od stroje nebylo vidět co se dále děje na rozdělovači ani útočných proudech. Proudaře čekal výběh do prudkého kopce, kde museli použít i rukou, aby se dostali na nástřikovou čáru.

Zvládnout tuto trať v tak dusném počasí, které panovalo, byl pro všechny soutěžící opravdu bravurní výkon.

Naší borci nástrahy trati zvládli, ale bohužel kvůli velké improvizaci v sestavě na poslední chvíli, nebyla sehranost družstva dobrá, vznikla chyba na rozdělovači a tím dosažený čas nemohl stačit na lepší umístění.

Nevadí, ještě je čekají další soutěže, kde se dá vše napravit. Přijďme je proto povzbudit na další soutěž GP, která se koná v sobotu 30.6.2018 od 10 hod. na hřišti v Lužkovicích.