262728293031

Všechny události

Soutěž 2016 - pohárová soutěž v Ludkovicích (3.místo)

16.09.2016 - Požární sport / autor Michal Hlavička / 0 komentářů (zobrazeno 1190×)

Jako každý rok byl i letos naší poslední soutěží memoriál Stanislava Štěpánika, který se konal 10. září od 14:00 u fotbalového hřiště v Ludkovicích.
Stejně jako loni nebyla účast soutěžících družstev příliš vysoká, zúčastnilo se 7 mužských družstev a jedno ženské. Pořadatelé soutěže si posteskli nad klesajícím počtem účastníků této soutěže. Doufejme, že se v příštích letech vše zlepší a budeme se moci i nadále účastnit této námi pravidelně navštěvované akce.

Tentokrát jsme dali v sestavě přednost spíše mladším a začínajícím členům našeho soutěžního družstva, aby získali potřebné zkušenosti a sebevědomí do příští soutěžní sezóny.

Trať byla oproti loňskému roku pozměněná. Startovalo se asi 10 metrů od základny s přímým náběhem na základnu, odkud byl proveden požární útok na dvě hadice „B“ a přeběhem přes lávku potoka. Na protějším břehu byl dvěma páskami vymezený prostor, ve kterém při sestřelení terčů musel proudař zůstat stát.

Našim soutěžícím se pokus bezchybně podařil, pouze voda nešla tak rychle, jak bychom potřebovali a čas našeho výkonu vystačil na 3. místo. Naši mladíci, ale rozhodně nezklamali a předvedli pěkný výkon, za který se vůbec nemusí stydět. Doufejme, že v příští sezoně na tento výkon navážou a budou pokračovat ve sbírání medailí.

Letošní sezóna kvůli změnám v sestavě a začleňování mladých členů nebyla tak úspěšná, jak by jsme si představovali. Proto bych přál všem soutěžákům, aby se příští rok vše srovnalo a ustálilo, a výkony nás vedly k lepším umístěním, nejlépe medailovým pozicím.

Sestava družstva:
Stroj – Michal Matějičný, koš – Lukáš Veselý, savice střed – Martin Slováček, „B“- Josef Veselý, rozdělovač – Adam Strobach, Proudy – David Holík, Kuba Melichárek.