262728293031

Všechny události

Soutěž 2013 GP Ostrata (4.místo)

27.07.2013 - Požární sport / autor Adam Kubát / Komentáře zakázány (zobrazeno 1710×)

Závod v Ostratě je pro svůj členitý terén právem považován za nejnáročnější soutěž v okrsku. Trať připomínající spíše motokrosovou dráhu slibovala silný zážitek pro soutěžící i diváky, kterých se zde i přes extrémní vedro sešlo početně.

Po oficiálním zahájení a prohlídce trati mohla soutěž začít. Útok byl veden v devíti na dvě hadice “B“. Po odstartování musel každý soutěžní tým zdolat dlouhou rovinku k pomocné základně kde si každý vyzvedl své nářadí a dále strmým schodištěm k hlavní základně a svažitým terénem k nástřikovým terčům. Na tuto náročnou trať si trouflo deset týmů mužů a pět týmů něžného pohlaví.

Závod svým pěkným útokem odstartovali domácí muži. Hned po domácích svůj výkon předvedli muži z Lůžkovic, kteří hned po svém útoku odjeli chystat pivní slavnosti. Soutěž dále pokračovala družstvy žen, kterým pravidla umožňovala vynechat pomocnou základnu.

Náš tým startoval jako dvanáctý v pořadí. Po pečlivém přichystání základny jme byli připraveni ke startu. Úmorné vedro z nás vysálo hodně drahocenné energie. To se také projevilo pomalejším náběhem a sérií drobných chyb které nás stály drahocenné setiny, které v takto vyrovnané soutěži rozhodují. Ale podmínky byly pro všechny stejné. Náš požární útok byl dokončen s časem 36,32 s. Tímto výkonem jsme si nakonec vysloužili čtvrté místo. Před námi se na třetím místě umístili domácí chlapi s časem 36,30 s. Druhé místo vybojovaly Želechovice a první místo s časem 34,26 s opanovali muži z Žel. Pasek.

Skutečnost, že od třetího místa nás dělily pouhé dvě setiny a od vítězství dvě sekundy dokazuje, že soutěž je velmi vyrovnaná a že každá ušetřená setinka může rozhodnout. Další závod se uskuteční v sobotu 3. srpna v Žel. Pasekách. Přijďte nás podpořit a užít si s námi jedinečnou atmosféru požárního sportu.

Sestava soutěžního družstva: Ladislav Ordelt (stroj), Michal Hlavička (savice), Radek Hlavička (koš), Ladislav Holík (hadice B), Adam Kubát (rozdělovač), Pavel Družbík (levé první C), Josef Veselý (pravé první C), Lukáš Pecina (levý proud), Petr Čech (pravý proud )