262728293031

Všechny události

Soutěž 2013 GP Klečůvka (4.místo)

01.06.2013 - Požární sport / autor Adam Kubát / Komentáře zakázány (zobrazeno 1798×)

Jak už je dobrým zvykem, první kolo Grand Prix (GP) 8. okrsku se uskutečnilo na Klečůvce. Počasí bylo tradičně deštivé což se také podepsalo na náročnosti terénu, který byl už tak dost promáčený z předešlé soutěže žáků. Na soutěžní družstva mužů i žen čekala stejná trať která vedla přes celou délku hřiště k pomocné základně kde se každý zhostil svého náčiní a funkce.

Dále byl veden požární útok na dvě hadice B. Oproti minulým ročníkům si soutěžící mohli sami vybrat zda zdolají nízkou bariéru nebo okno.

Mužskou část soutěže otevřeli borci z Ostraty. Svým velmi rychlým a zdařilým útokem nasadili laťku hodně vysoko. Následovala další družstva a soutěž svižně probíhala. Startovali jsme jako pátí. Pár metrů po odstartování byl náš sprint kvůli nespuštěné časomíře přerušen. Následovalo desetiminutové postávání na startovní čáře. Druhý start byl již úspěšný a po překonání bariéry a opičí dráhy jsme měli našlápnuto na nejlepší umístění. Zádrhel nastal až na levém proudu kde se nepodařilo na poprvé spojit céčka. I tak byl čas nadějný avšak časomíra se tentokrát pro změnu zapomněla zastavit a přidala nám dobrých pět vteřin. V nastalém zmatku a dohodování jsme promarnili desetiminutovou lhůtu pro podání protestu, a tak nám byl přidělen čas 55,901 s. Poté, co se po nás startující Lípě časomíra nezastavila vůbec, byla vyhlášena půlhodinová pauza, během které pořadatelé dovezli a instalovali novou časomíru. Soutěž pokračovala v pořadí Želechovice, Zádveřice a soutěž uzavřela Lípa při opravném útoku.

Na letošní soutěži první soutěži GP jsme vybojovali čtvrté místo a v hodnocení GP místo třetí. Ze soutěže jsme si odvezli smíšené pocity ale hlavně cenné zkušenosti které bohatě uplatníme v dalších soutěžích.

Sestava soutěžního družstva: Michal Pleca (stroj), Michal Hlacička (savice), Radek Hlavička (koš), Laďa Holík (hadice B), Pavel Družbík (přebírání céček/rozdělovač), Adam Kubát (rozdělovač), Lukáš Pecina (levý proud), Petr Čech (pravý proud)